Washington konečně zase vyhrál

NEW YORK

Jen tak tak se hokejisté Washingtonu vyhnuli překonání nelichotivého rekordu osmi zápasů bez vítězství z ledna roku 1990. Zápis do klubové historie se nekonal jen díky šťastnému vítězství nad Atlantou 2:1. Vítěznou branku vstřelil nováček NHL Alexander Semin na konci první třetiny po přihrávce Roberta Langa.

Branky ale začaly padat už v úvodu zápasu. Už v šesté minutě proměnil přesilovku hostů ve vedoucí gól Atlanty Vjačeslav Kozlov, ale hned o dvě minuty později srovnal Matt Pettinger. Půl minuty před koncem prvního dějství pak nabruslil do útočné třetiny Alexander Semin, a bekhendem přelstil gólmana Nurminena.

Pro Semina to byla vůbec první branka v NHL. "Z první branky v NHL je samozřejmě velmi šťastný. Byl připraven využít svoji šanci," překládal novinářům Seminovy dojmy jeho slovenský spoluhráč Peter Bondra. Washington je i po dnešním vítězství s pěti body nadále nejhorším celkem NHL.

Washington - Atlanta 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Pettinger, 20. Semin (Lang) - 6. Vjačeslav Kozlov. Zásahy brankářů: Kölzig 20/19 - Nurminen 38/36
Phoenix - Vancouver 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Nagy - 9. Linden (Malík), 10. Šlégr, 27. Morrison, 46. Näslund (Malík). Zásahy brankářů: Burke 31/27 - Cloutier 24/23

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.