Rubriky:

NHL

Crosbyho návrat do NHL se blíží, mohl by hrát už v pátek

8. listopadu 2011 12:09 - PITTSBURGH

Návrat Sidneyho Crosbyho na soutěžní led v NHL je zřejmě na spadnutí. Hráč Pittsburghu, který po vleklých potížích po lednovém otřesu mozku už zhruba měsíc trénuje bez úlev s týmem, naznačil, že by mohl zasáhnout do hry už v závěru tohoto týdne. Pittsburgh po pětidenním volnu bude v pátek hostit Dallas, v sobotu nastoupí na ledě Caroliny.

 

ČTK/AP

"Cítím, že už se můj návrat blíží, ale přesné datum po mně ještě nechtějte," uvedla kanadská superstar, bez níž se musela NHL obejít od 5. ledna. Stanici CBS Sports nicméně Crosby řekl, že pátek je možný termín jeho návratu. "To víte, že už mě svrbí ruce a nohy a nejraději bych nastoupil už v minulých dvou zápasech. Na tréninku se snažím pracovat tvrdě a sám cítím, že se dostávám do lepší kondice. Přesto bez herní praxe jen těžko posoudím, jak na tom opravdu jsem," uvedl.

Oficiálně ale jeho comeback nebyl ohlášen a zatím o něm nechce mluvit ani trenér Tučňáků Dan Bylsma. "Bude s námi dál pokračovat v tréninku a po společné konzultaci s ním a lékaři se domluvíme, kdy by bylo nejvhodnější datum jeho návratu. V tréninku se snažíme, aby mu hráči chodili do těla a on si na to co nejrychleji zvykl, protože v zápase ho nikdo nebude šetřit," uvedl Bylsma.

Penguins hráli naposledy v sobotu v Los Angeles, nynější přestávku jim vyplňuje trénink na ledě a už tradiční vojenský výcvik k utužení party. "Čeká mě perný týden, ale jsem rád, že budu zase ještě více s týmem. V těchto náročných trénincích se navzájem lépe poznáme, to se vždy hodí ve vypjatých momentech sezóny," řekl Crosby. Čtyřiadvacetiletý kapitán mužstva už je přes dva měsíce bez jakýkoliv příznaků otřesu mozku. "Týden intenzivního tréninku s mužstvem hodně napoví, v jakém utkání se objevím," dodal.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..