NHL

České náhradníky z LA zdolalo až prodloužení

16. února 2004 08:17 - NEW YORK

Vydařenou premiéru tohoto ročníku NHL absolvoval český útočník Pavel Rosa. Ve svém prvním zápase sezóny za Los Angeles jeden gól dal a na druhý přihrál. K vítězství to ale nestačilo, Králové nakonec v New Jersey prohráli v prodloužení 2:3. Druhou branku Kings vstřelil český obránce Tomáš Žižka. V dalších zápasech NHL skóroval i Radek Dvořák z Edmontonu.

Pavel Rosa skóroval v NHL po dlouhých pěti letech. Naposledy to bylo v ročníku 1998/99, po další sezóně odjel hrát do Finska, a v loňském ročníku nastoupil za Los Angeles pouze ve dvou utkáních. Další šanci dostal až nyní, kdy se Králové potýkají s řadou zraněných klíčových hráčů. Proti New Jersey si připsal ještě asistenci na gól dalšího českého náhradníka Tomáše Žižky.

Díky gólům českých hokejistů vedli Králové už 2:0, ale Brylin a Langenbrunner se postarali o vyrovnání a v prodloužení o vítězství New Jersey rozhodl nováček Paul Martin. "V prodloužení jsem dal branku naposledy možná někdy v mládežnických letech," usmíval se po zápase mladý obránce, který v nastaveném čase překonal Romana Čechmánka.

Výhry se nedočkal ani další český gólman Tomáš Vokoun. Jeho Nashville sice v zápase proti Edmontonu dvakrát vedl, ale devět minut před koncem vyrovnal na konečných 2:2 Ethan Moreau. Druhou branku Edmontonu vstřelil při přesilové hře druhé třetiny Radek Dvořák. Ten skóroval při početní výhodě už pošesté v sezóně a je v tomto ohledu nejlepší z hráčů Oilers.

New Jersey - Los Angeles 3:2P (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Brylin, 27. Langenbrunner, 64. Martin - 8. Rosa (Stümpel), 10. Žižka (Rosa). Roman Čechmánek odehrál za Los Angeles celý zápas a zlikvidoval 32 střel.
Minnesota - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 26. Žoltoks - 20. Iginla, 47. Regehr.
Nashville - Edmonton 2:2PP (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Walker, 33. Johansson - 23. Dvořák, 51. Moreau. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a zlikvidoval 27 střel.
Chicago - Washington 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 26. Bondra, 27. Peat, 43. Pettinger, 59. Carter (Lang).

3. Calgary 58 30 5 3 20 144:129 68
4. Minnesota 58 20 15 2 22 128:130 57
5. Anaheim 58 19 8 7 24 127:154 53
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.