NHL

Slabý Washington dostal nařezáno od Šavlí

11. března 2004 08:11 - NEW YORK

Hokejisté Washingtonu Capitals se po výprodeji svých nejlepších hráčů stávají v NHL fackovacím panákem. Z posledních deseti zápasů vyhráli jen dvakrát, tentokrát dostali výprask na vlastním ledě od Buffala 0:6. Nejvíce se přitom o porážku přičinil Mike Grier, ještě před dvěma dny hráč Capitals.

Grier oblékl dres Buffala poprvé od včerejšího trejdu a proti svým bývalým spoluhráčům se blýskl jedním gólem a dvěma přihrávkami. "Bylo těžké vidět proti sobě všechny ty hráče a trenéry, s kterými jsem ještě před pár hodinami seděl na střídačce. Jsem rád, že je to za mnou, a že mi start v novém týmu vyšel," řekl po zápase jeden z mála černošských hokejistů v NHL.

Proti svým i Salo

Grier nebyl jediný, kdo se tak brzy po výměně vrátil do haly svého bývalého týmu v novém dresu. Tommy Salo se takto už jako člen Colorada Avalanche objevil v Edmontonu. Do zápasu ale nezasáhl, byl připraven jen na lavičce. S bývalými spoluhráči krátce poklábosil při rozbruslení a dočkal se také ovací edmontonských fanoušků.

Colorado vyhrálo pro Moorea

Colorado vyhrálo v prodloužení 3:2 a vítězství hráči darovali svému spoluhráči Steve Mooreovi, který se zotavuje v nemocnici po zákeřném faulu Todda Bertuzziho z Vancouveru. "Chtěli jsme ten zápas vyhrát pro něj," řekl po zápase Adam Foote, autor dvou branek.

Na jednu z nich mu přihrál Milan Hejduk, který měl prsty i v úvodním gólu Joe Sakika. Za domácí poté na začátku druhé třetiny vyrovnal Petr Nedvěd po asistenci Radka Dvořáka. O výhře v prodloužení rozhodl Foote při přesilové hře za příliš mnoho hráčů Edmontonu na ledě. Edmonton hrál prodloužení v šestém utkání po sobě, což je nový klubový rekord. Pouze dvakrát se přitom dočkal vítězství.

Washington - Buffalo 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 26. a 44. Hecht, 5. Kalinin, 32. Grier, 47. Mair, 55. Briere. Zásahy brankářů: Kölzig 35/29 - Biron 27/27
Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Boulerice, 27. Vrbata - 3. Andreychuk, 4. Fedotěnko, 47. Boyle, 60. T. Taylor. Zásahy brankářů: Irbe 15/12 - Grahame 32/31
Edmonton - Colorado 2:3P (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 21. Nedvěd (Dvořák), 56. Laraque - 25. a 63. Foote (na první Hejduk), 3. Sakic (Hejduk). Zásahy brankářů: Conklin 30/27 - Aebischer 29/27
Phoenix - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 26. Comrie - 5. Robitaille, 25. Frolov (Straka), 44. Dempsey. Zásahy brankářů: Boucher 21/18 - Huet 23/22
Vancouver - Minnesota 1:1PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Sanderson - 36. Brunette. Zásahy brankářů: Cloutier 21/20 - Roloson 30/29

11. Anaheim 70 25 9 8 28 157:180 67
12. Minnesota 70 22 20 2 26 150:157 66
13. Phoenix 70 20 16 5 29 172:211 61
14. Columbus 69 20 8 4 37 147:200 52
15. Chicago 68 18 9 6 35 158:206 51
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.