Jágr opět bez bodu, ale raduje se z výhry. Trefili se Plekanec a Erat

St. Paul

I v noci z úterý na středu o sobě dali v zámořské NHL vědět čeští hokejisté. Nejsledovanější česká hvězda Jaromír Jágr sice vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno, ale dařilo se jiným. Útočník Martin Erat se v podílel gólem na premiérovém vítězství Nashvillu v letošní sezoně NHL. Po dvou předchozích prohrách v samostatných nájezdech tentokrát Predators vyhráli na ledě Minnesoty 3:1 a Erat byl autorem vítězné branky.

Martin Erat (vlevo) střílí vítězný gól Nashvillu.

Český hokejista v 52. minutě zlomil nerozhodný stav 1:1, který trval od první třetiny. Využil přitom hrubky brankáře Niklase Bäckströma, jenž se v hloubi obranného pásma pokusil rozehrát puk, jenže Erat jeho záměr vystihl a zavěsil do prázdné branky. Třetí gól přidal 17 sekund před koncem třetí třetiny v přesilové hře David Legwand.

Svůj první gól v sezóně vstřelil Tomáš Plekanec a i díky němu jeho Montreal porazil Floridu 4:1. Kladenský útočník ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, když se po rychlém protiútoku prosadil přesnou střelou švihem z mezikruží.

Pavelec vychytal premiérovou výhru

Premiérovou výhru vychytal pro Winnipeg Ondřej Pavelec. Zejména díky jeho 32 zákrokům uspěli Jets v poměru 4:2 na ledě Washingtonu. Pavelec sice v 10. minutě inkasoval jako první, pak ale zavřel branku a podruhé ho domácí Capitals překonali až za rozhodnutého stavu 76 sekund před koncem třetí třetiny.

Cenný skalp ukořistili hokejisté Dallasu, kteří zvítězili 2:1 v Detroitu. Jaromír Jágr znovu patřil k nejaktivnějším hráčům v dresu Stars a pro spoluhráče připravil několik skvělých šancí, do statistik utkání se ale nezapsal.

Na rozdíl od minulého klání v Minnesotě, kde Dallas nedal ani gól, se však zhostil role střelce někdo jiný - Michael Ryder. V 6. minutě poslal pohotovou ranou hosty do vedení 1:0, na začátku třetí třetiny pak po skvělé přihrávce od Raye Whitneyho zvýšil na 2:0.

Domácí Red Wings, kteří měli v nohách pondělní duel v Columbusu, se nezmohli na odpor a jen díky spoustě skvělých zákroků Jimmyho Howarda neprohrávali vyšším rozdílem. Výbornou práci odvedl na druhé straně také Kari Lehtonen, o čisté konto ho připravil až necelé čtyři sekundy před závěrečnou sirénou Damien Brunner, který tak zaznamenal svůj první gól v NHL.

Letci dál čekají na bod

Hodně nepovedený vstup do sezóny prožívají Letci z Philadelphie. Bývalí spoluhráči Jaromíra Jágra podlehli 0:3 na ledě New Jersey a po třech zápasech nemají v tabulce ani bod. Dohromady přitom dokázali vstřelit jen tři branky a naopak jedenáctkrát inkasovali.

Ďáblové, v jejichž dresu si jednu asistenci připsal obránce Marek Židlický, rozhodli o svém úspěchu během úvodních 22 minut, v nichž vstřelili všechny tři branky.

Čtyřicetiletý veterán v brance Devils Martin Brodeur zneškodnil všech 24 střel Flyers a rozšířil svůj rekordní počet čistých kont v NHL na 120, přičemž proti Philadelphii to bylo jeho jubilejní desáté.

Výsledky NHL:
Washington - Winnipeg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky:
11. Hendricks, 59. Brouwer - 13. E. Kane, 17. Ladd, 35. Wheeler, 40. Slater.
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18.506.
Carolina - Tampa Bay 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky:
24. Skinner - 6. Pyatt, 12. Conacher, 42. Aulie, 50. Malone
Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.680
Montreal - Florida 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky:
14. a 29. Markov, 4. Plekanec, 35. Galchenyuk - 25. Kopecký (Fleischmann) Střely na branku: 33:28. Diváci: 21.273.
New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Střely na branku: 40:32. Diváci: 20.066
Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky:
7. Heatley - 17. Spaling, 52. Erat, 60. Legwand
Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.540
Edmonton - San Jose 3:6 (1:6, 1:0, 1:0)
Branky:
9. Jakupov (Hemský), 35. Schultz, 44. Hall (Šmíd) - 5. a 19. Couture (na druhou Havlát), 11. a 12. Marleau, 4. Boyle, 20. Vlasic
Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.839
Chicago - St. Louis 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky:
8. P. Kane, 29. Seabrook, 43. Stalberg - 45. McDonald, 55. Oshie
Střely na branku: 27:34. Diváci: 21.455
Colorado - Los Angeles 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky:
42. Landeskog (Hejda), 43. Jones, 49. Parenteau - 16. Clifford
Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.007

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.