Rubriky:

NHL

Červenka a Hudler by se do sestavy Calgary mohli zařadit v sobotu

23. ledna 2013 12:53 - Calgary

Čeští útočníci Roman Červenka a Jiří Hudler by si mohli odbýt premiéru v dresu Calgary v sobotním domácím utkání NHL proti hokejistům Edmontonu. Červenka po potížích s krevní sraženinou dostal po vyšetření ve Phoenixu povolení, že se od čtvrtka může naplno zapojit do tréninku Flames. Hudler se v úterý vrátil z Česka, kam odletěl krátce po začátku kempu kvůli úmrtí otce. Uvedly to oficiální internetové stránky Calgary.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Červenka měl potíže s trombózou od začátku prosince, když jej trefil při působení v týmu Lva Praha v KHL puk do nohy. Calgary jej po skončení výluky poslalo na vyšetření na specializovanou kliniku, aby se ujistilo, kdy se může po lécích na ředění krve vrátit do plné přípravy.

Červenka, nejlepší střelec KHL ze sezóny 2010/11, jenž strávil minulé dva ročníky v Omsku, podepsal loni v létě s Flames jako nedraftovaný hráč roční kontrakt, který by mu včetně všech bonusů mohl vynést až 3,775 miliónu dolarů. Nyní bude záležet na tom, zda jej kouč Bob Hartley už v sobotu zařadí do sestavy.

Stejné je to s Hudlerem, který se dnes vrátí na soupisku Calgary, ale v noci na čtvrtek se ještě v utkání na ledě Vancouveru nepředstaví. Hudler podepsal loni v červenci s Calgary jako volný hráč čtyřletý kontrakt celkem na 16 miliónů dolarů. Dosud hrál v NHL jen za Detroit, s kterým v roce 2008 získal Stanleyův pohár.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..