NY Rangers - Philadelphia 3:1Voráček s Hudlerem skórovali, jejich týmy ale prohrály

New York

Výbornou formu má v posledních dnech český hokejista Jakub Voráček z Philadelphie. Kladenský odchovanec ve středečním utkání NHL skóroval v třetím zápase za sebou, k výhře Flyers na ledě New Yorku Rangers to ale nestačilo a Letci nakonec prohráli 1:3. Trefil se také Jiří Hudler, ani jeho gól však hokejistům Calgary na body nestačil. Flames doma podlehli Anaheimu těsně 2:3.

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček (zády) doráží puk před brankou New Yorku Rangers.

Duel mezi Ranger a Flyers byl po střelecké stránce nesmírně vyrovnaný, ale zatímco hosté dlouho nedokázali překonat brankáře Lundqvista, domácí New York rozvlnil síť v každé třetině jednou. Dvaatřicetiletý švédský brankář pochytal 30 střel soupeře a výrazně se podílel na výhře Rangers, když byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Jediným hokejistou, který v dresu Flyers dokázal dostat puk za Lundqvistova záda, byl Jakub Voráček. Český útočník nedal dvě minuty před koncem třetí třetiny po vyhraném buly švédskému brankáři šanci a tvrdou střelou z první upravil skóre na konečných 1:3 z pohledu Philadelphie. Pro Voráčka to byla už 21. trefa v sezóně a mezi střelce se zapsal ve třetím utkání za sebou.

Zatímco v sobotu Flyers s přispěním Voráčka porazili 4:1 nejlepší tým celé soutěže St. Louis, v posledních dvou duelech nebyly trefy českého reprezentanta nic platné. V úterý Letci podlehli 2:3 Los Angeles, nyní nestačili na Rangers. Ti si pátým vítězstvím v řadě upevnili pátou příčku v tabulce Východní konference a svým pronásledovatelům na sedmém až desátém místě odskočili na rozdíl šesti bodů, přičemž šestá Philadelphia má o tři méně.

"Je to samozřejmě ohromně cenné vítězství. Nejen kvůli bodům, ale i kvůli tomu, že se s nimi můžeme utkat hned v prvním kole play off," řekl Derek Dorsett. "Flyers jsou nepříjemným soupeřem, který hraje tvrdě do těla. Je vidět, že se s tím umíme popasovat," dodal Dorsett.

Ve prospěch Rangers při případném vzájemném duelu v play off hovoří také fakt, že Philadelphii porazili na domácím ledě už poosmé za sebou. Naposledy s ní prohráli v únoru před třemi lety. "O tom teď ale nepřemýšlíme. Teď máme v hlavě jen další zápas. Nejdřív se do play off vůbec musíme dostat," konstatoval kouč Flyers Craig Berube. "Dneska jsme nepodali dostatečně dobrý výkon, abychom mohli vyhrát. Zvlášť ve druhé třetině jsem postrádal nasazení a důraz u mantinelu. Skoro k ničemu jsme se nedostali," dodal Berube.

Hudlerův gól Calgary nestačil

Třicetiletý Jiří Hudler se v duelu proti Anaheimu prosadil v poslední minutě druhé třetiny a Flames po jeho 16. gólu v letošním ročníku vedli 2:1. Kačeři však ve třetím dějství skóre otočili, vítězný gól vstřelil v 55. minutě Andrew Cogliano.

Anaheim jako čtvrtý tým v sezóně překonal magickou hranici 100 bodů a stále živí šanci na obhajobu vítězství v Pacifické divizi, když na vedoucí San Jose ztrácí jen dva body a má dva zápasy k dobru. "Ale dva zápasy navíc nic neznamenají, dokud je nevyhrajeme," poznamenal trenér Bruce Boudreau.

Naději na postup do play off udrželi hokejisté Vancouveru výhrou 5:2 na ledě Minnesoty. Canucks, v jejichž dresu dvakrát skóroval David Booth, tak zvítězili potřetí za sebou a v tabulce Západní konference ztrácejí z desáté příčky čtyři body na osmý Phoenix.

Kromě Bootha byl klíčovou postavou zápasu brankář Eddie Lack. Minnesota totiž přestřílela Vancouver v poměru 31:19, na brankáře soupeře ale vyzrála jen dvakrát a Lack byl s 29 zákroky vyhlášen druhou hvězdou zápasu. "Pořád je celá řada věcí, na kterých musíme dál pracovat a s nimiž se musíme v příštích týdnech poprat," řekl trenér Vancouveru John Tortorella. "Ale stále dýcháme, což je teď to nejdůležitější. Našli jsme způsob, jak vyhrávat."

Výsledky NHL:
Minnesota - Vancouver 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 18. Coyle, 53. Niederreiter - 16. a 32. Booth, 40. Kassian, 52. D. Sedin, 53. Kesler. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19 014.
Calgary - Anaheim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. McGrattan, 40. Hudler (Šmíd) - 19. Bonino, 46. Perreault, 55. Cogliano. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19 289.
NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. Dorsett, 26. McDonagh, 48. Moore - 59. Voráček. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18 006.