NY Rangers - Montreal 3:2 PPStav série 3:1Hokejisté Rangers zdolali Montreal a od finále NHL je dělí jediná výhra

New York

Hokejisté New Yorku Rangers potvrdili výbornou formu a ve čtvrtém finálovém utkání Východní konference NHL porazili na svém ledě Montreal 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v čase 66:02 Martin St. Louis, který se stal první hvězdou zápasu. Rangers se tak výrazně přiblížili finále play off, k postupu do závěrečných bojů o Stanleyův pohár jim stačí jediné vítězství.

Střelec vítězného gólu Martin St. Louis z New Yorku Rangers slaví třetí výhru svého týmu v sérii proti Montrealu.

New York v průběhu utkání dvakrát disponoval jednogólovým náskokem. První třetinu vyhrál gólem Carla Hagelina, jenž samostatný únik úspěšně zakončil bekhendovou kličkou.

Podruhé se Rangers dostali do vedení v závěrečné minutě prostřední části, když po rychlé akci skóroval Derick Brassard. Druhou asistenci si u gólu připsal gólman Henrik Lundqvist, který přihrál puk Danu Girardimu.

Hosté v obou případech srovnali krok brankami obránců. V polovině utkání vhodně podpořil útok Francis Bouillon a z levého kruhu se trefil přesně nad lapačku Lundqvista. Druhé vyrovnání obstaral v úvodu třetí třetiny ranou od modré čáry v přesilové hře P. K. Subban.

Dramatický duel rozuzlil v prodloužení St. Louis, který potrestal střelou z pravého kruhu k bližší tyči nedůslednost Andreje Markova při vyhození puku z vlastního obranného pásma. "Je velký rozdíl vést 3:1 místo nerozhodného stavu 2:2," oddechl si hrdina nedělního utkání, jenž potrestal střelou z pravého kruhu k bližší tyči nedůslednost Andreje Markova při vyhození puku z vlastního obranného pásma.

"Byl jsem úplně volný a snažil jsem se věřit svým instinktům. Sice mi (brankář Dustin Tokarski) během zápasu skvěle zlikvidoval pár střel, ale nakonec jsem byl šťastnější," dodal St. Louis po zápase, jehož výsledek byl přesně opačný než v předchozím duelu. "Takový je hokej, dnes to bylo s dobrým koncem pro nás," řekl.

Montreal srazil inkasovaný gól v přesilovce

Klíčové byly v utkání přesilové hry, v nichž se Montreal prosadil jen jednou z osmi možností. Navíc v nich dokonce inkasoval. "Ten gól byl nakonec rozdílový. Měli jsme šance, ale nevyužili je. Musíme v nich být lepší," řekl kouč Canadiens Michel Therrien směrem k úternímu duelu, v němž mohou Rangers sérii v Montrealu uzavřít.

"Ještě není v žádném případě konec. Je to dnes těžká porážka. Hořká. Ale pořád jsme v sérii a stále máme šanci," podotkl kapitán kanadského týmu Brian Gionta.

Montreal v posledních deseti letech dokázal dvakrát otočit nepříznivou sérii z 1:3, na druhou stranu oba předchozí domácí duely s Rangers prohrál se skóre 3:10. "Budeme to chtít u nich uzavřít," dodal St. Louis.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
New York Rangers - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Hagelin, 40. Brassard, 67. St. Louis - 29. Bouillon, 42. Subban. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 006. Stav série: 3:1.