Rubriky:

NHL

Živě

Chvíle hrůzy v NHL. Útočník Columbusu se srazil s rozhodčím a led opouštěl na nosítkách

27. října 2014 12:12 - Los Angeles

Nebyl to vůbec příjemný pohled. Útočník Columbusu Nick Foligno se v nočním utkání hokejové NHL v Los Angeles nepříjemně srazil s čárovým rozhodčím Shanem Heyerem a otřesený pak několik minut zůstal ležet obličejem k ledu. Do šatny musel být odvezen na nosítkách, podrobnější vyšetření však naštěstí vážnější zranění vyloučilo a šestadvacetiletý Američan bude v pořádku.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

K nešťastné kolizi došlo ve 49. minutě za stavu 3:2 pro domácí Krále. Foligno se podél střídaček snažil zavést puk do útočné třetiny, v tom se mu ale chtěl zabránit Jeff Carter. Jenže do souboje se přimotal i čárový rozhodčí Shane Heyer, který se ve snaze vyhnout se oběma hokejistům posadil na mantinel u střídačky Kings.

Rozjetý Foligno však narazil obličejem do jeho nohy a zůstal ležet na ledě. Přivolaní lékaři jej po pár minutách umístili na nosítka a odvezli do útrob stadiónu. S devíti kanadskými body třetí nejproduktivnější hráč Blue Jackets v této sezóně byl po celou dobu při vědomí a spoluhráčům i přítomným fanouškům na nosítkách zdvihnutím ruky naznačil, že bude v pořádku.

To nakonec potvrdilo i rentgenové vyšetření a Foligno po konci utkání odcestoval z Kalifornie spolu se svým týmem.

Trenéry i spoluhráče však Folignův pád na led vystrašil. „V tu chvíli si totiž víc děláte starosti o svého spoluhráče, samotný zápas je až druhořadý," přiznával kouč Columbusu Todd Richards. Jeho svěřenci za stavu 3:2 pro domácí inkasovali v závěrečných jedenácti minutách ještě dvakrát a prohráli tak 2:5. „Bylo opravdu hodně těžké soustředit se na zápas, když se tohle Nickovi stalo," řekl obránce Tim Erixon.

škv, Sport.cz

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..