Rubriky:

NHL

Jágr se dočkal spravedlnosti, NHL mu přiznala asistenci. Na Howea ztrácí jediný bod

2. března 2016 15:56 - New York/Praha

Zástupcům NHL to sice trvalo skoro čtyři dny, nakonec se ale hokejový útočník Floridy Jaromír Jágr spravedlnosti přeci jen dočkal. Dodatečně, a naprosto po právu, mu byla připsána druhá asistence na gól Vincenta Trochecka ze sobotního utkání NHL na ledě Columbusu, který Panteři nakonec prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.

 

Bruce Fedyck, Reuters

Původně druhou asistenci statistici přisoudili Garettu Wilsonovi, pro kterého šlo o vůbec první bod v NHL. I fanoušci se však bouřili, dokonce psali zodpovědným osobám, aby byl chybný údaj v zápise o utkání opraven.

Po skoro čtyřech dnech se Jágr dočkal, a tak v jeho bilanci z duelu s Blue Jackets svítí nejen přesná přihrávka na první gól Barkova, ale nyní i na ten Trocheckův.

Česká hokejová legenda tak v probíhající sezóně zaznamenala v 60 zápasech 21 gólů a 26 přesných nahrávek. Ještě zajímavější je však jeho celková bilance v NHL. V 1610 odehraných duelech posbíral už 1849 kanadských bodů a v historické tabulce ho od vyrovnání třetího Gordieho Howea dělí už jen jediný bod.

Dočká se ho Jágr už ve čtvrtek, kdy Panteři hrají v Coloradu? Nebo dokonce už v tomto utkání Howea přeskočí?

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..