Rubriky:

Ostatní

Hokejista Bure vysoudil na British Airways desetitisíce rublů

31. srpna 2007 17:30 - MOSKVA

Ruský hokejista Pavel Bure vyhrál soud s leteckou společností British Airways, která mu musí zaplatit 67 000 rublů (přes 53 500 korun). Za to, že si jej pracovníci firmy v říjnu 2006 spletli s opilým fotbalovým fanouškem a vysadili jej z letadla, ale Bure původně žádal 20 miliónů rublů (asi 16 miliónů korun).

Bure tehdy letěl z moskevského letiště Domodědovo do Los Angeles s přestupem v Londýně. Kapitán letounu však odmítl odstartovat a hokejistu museli z kabiny odvést přivolaní milicionáři.

Ruská média se o podrobnostech, například zda byl hokejista opilý, nezmiňují. Ruští pasažéři byli v nedávné minulosti účastníky několika incidentů na palubách letadel spojených právě s nadměrným požíváním alkoholu.

Den před nepříjemností s hokejistou se na palubě stejného letu dostalo do konfliktu s letuškami a pak i s přivolanými milicionáři šest fanoušků fotbalového klubu CSKA Moskva.

Bureho advokát Dmitrij Ragulin ve vyjádření pro agenturu RIA Novosti označil soudem určenou pokutu pro britské aerolinie za směšnou a prohlásil, že se jeho klient odvolá.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní