Rubriky:

Ostatní

Vadil nám špatný led, posteskl si liberecký útočník Bartek po výhře v Lize mistrů

4. září 2014 22:02 - Liberec

Hokejisté Liberce si připsali druhé vítězství v Lize mistrů, když ve 3. kole základní skupiny zdolali slovenského šampióna z Košic 3:2. Severočeši tak jsou se šesti body stále ve hře o případný postup do další fáze soutěže.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Zpočátku nás držely jen dvě dobře sehrané přesilovky, jinak jsme byli horší v pohybu. Důležitá byla i ubráněná oslabení ve třech. Závěr jsme si ale trochu zkomplikovali. Naštěstí nás podržel brankář Ján Lašák," uvedl asistent libereckého trenéra Milan Černý. Na hře našel i jisté nedostatky. „Hlavně nám v některých úsecích chyběla větší svědomitost. O to s větším úsilím musíme přistoupit k sobotní odvetě v Košicích. Pro nás to bude generálka před extraligou. Budeme chtít na Slovensku obstát výkonem i bodovým ziskem do tabulky Ligy mistrů," podotkl asistent.

Útočník Bílých Tygrů Martin Bartek si po zápase oddechl: „Urvali jsme vydřené body. Soupeř se na nás dokonale připravil. Četl jsem ve slovenských novinách, že košický trenér si nás zmapoval a bylo to vidět. Těžko jsme se prosazovali." A posteskl si nad složitými podmínkami v aréně. „Kombinaci ztěžoval špatný led. Hokej vinou nekvalitní plochy ztratil na kráse. Bylo nutné improvizovat, takže musíme brát i nejtěsnější vítězství." Do Košic se těší. „Manželka pochází z nedaleké Čani, přijdou její rodiče a budou povzbuzovat. Věřím, že i venku vyhrajeme," usmál se Bartek.

V brance Košic podal výborný výkon Marcel Melicherčík, který ještě v minulé sezóně působil právě v Liberci. „Vzpomněl jsem si na to, že jsme loni s Bílými Tygry několikrát ztratili v posledních minutách slibně rozehraný zápas. A tajně jsem doufal, že se to libereckým klukům stane i tentokrát. Ale na obrat už bylo nyní z naší strany pozdě. Scházelo nám víc agresivity při závěrečném náporu," uvažoval gólman. Návrat do Liberce si užíval. „Cítil jsem se tady dobře. Přijeli jsme už den předem a stačil jsem se pozdravit i s domácími hráči. Před odvetou musíme zvýšit důraz a jít do toho naplno," líčil Melicherčík.

Trenér Košic Anton Tomko litoval, že jeho tým je v tabulce stále bez bodu. „Třikrát jsme prohráli o gól. V Liberci jsme ve snaze o prodloužení odvolali brankáře, ale už to tam nepadlo," pokrčil rameny. Rovněž také už hleděl k sobotní bitvě v Košicích: „Určitě se vyhecujeme a pokusíme se Liberci oplatit porážku. Budeme mít podporu zaplněné arény, která nás požene dopředu."

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní