Rubriky:

Ostatní

Hokejový útočník Řepík míří z Lahti do Zugu

13. února 2015 19:34 - Zug

Český hokejový útočník Michal Řepík se stal novou posilou švýcarského Zugu. Šestadvacetiletý člen širšího reprezentačního kádru dosud působil ve finském klubu Pelicans Lahti, který je však daleko za příčkami, jež zaručují účast v play off. Zug se naproti tomu pohybuje v čele tabulky švýcarské nejvyšší soutěže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Řepíkovi se na severu Evropy, kam se přesunul po minulé sezóně ve Lvu Praha, dařilo. Ve 48 zápasech si připsal 31 bodů za devět branek a 22 asistencí, před nedělní uzávěrkou přestupů ve Švýcarsku po něm však sáhl Zug.

"Klub měl o jeho služby zájem, Michal se teď s vedením domluvil na spolupráci do konce sezóny," řekl serveru hokej.cz hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší.

"Pro Michala je to šance, jak si zahrát ve kvalitním klubu výbornou soutěž. Lahti nemá šanci na play off, naopak v Zugu jsou velké ambice bojovat o nejvyšší příčky. Zástupci Zugu se snažili posílit sestavu a jejich volba padla na Řepíka. Michal si ve Finsku vedl dobře, dostal souhlas k odchodu a je před ním nová výzva. Zkusí si jinou soutěž, může si říci o pozornost do budoucna," doplnil Vůjtek.

Řepík, na jehož kontě je 72 startů a 20 bodů (9+11) v zámořské NHL v dresu Floridy, se má do nového působiště přesunout během nadcházejícího víkendu. "Měl by letět v neděli, hned poté se zapojí v Zugu do tréninku," nastínil Vůjtek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní