Rubriky:

Ostatní

ČR - Francie 2:1 PP

Čeští inline hokejisté slaví na MS organizace FIRS titul! Zlato trefil Šebek

22. června 2015 07:06 - Rosario

Čeští inline hokejisté porazili ve finále mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Francii 2:1 v prodloužení a počtvrté v historii slaví titul. Vítěznou branku vstřelil v čase 43:42 v přesilové hře obránce Patrik Šebek, který dvěma góly zařídil i semifinálovou výhru nad Lotyšskem 3:1.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dovršili v Rosariu zlatý hattrick českého inline hokeje, protože minulý týden vyhráli světový šampionát junioři a ženy. V mužské kategorii navázali na triumfy z let 2007, 2011 a 2013 a na jednadvacátém světovém šampionátu získali už sedmnáctou medaili.

Bezbrankový stav prolomili až po 31 minutách hry Francouzi. Karl Gabilett vybruslil z rohu a překonal Daniela Brabce. Za 140 vteřin vyrovnal Jakub Cik, který překonal Jeroma Salleye blafákem do bekhendu. Ve 43. minutě šel pykat na trestnou lavici Jeremy Lapresa a Patrik Šebek zakončil vítěznou trefou kombinaci Michala Šima a Marka Loskota.

"Na přesilovky to bylo 1:1, Francouzi ji nevyužili, my jsme ji dostali v prodloužení. Kluci to sehráli skvěle. Znají se, padlo to tam," řekl trenér Tvrzník oficiálním stránkám České asociace inline hokeje. "Jsme tým a postarala se o triumf každá formace. Věděli jsme, že první lajna bude rozhodovat zápasy. Druhá a třetí se k tomu přidávaly a hrály super," dodal Tvrzník.

MS inline hokejistů organizace FIRS v Rosariu (Argentina):
Finále:
ČR - Francie 2:1 v prodl. (0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Cik, 44. P. Šebek - 31. Gabillet.
ČR: Brabec - P. Šebek, Strýček, Šimo, Loskot - Sem, Bernad, Cik, D. Šebek - L. Novák, Kameš, J. Novák, Rubeš. Trenér: Martin Tvrzník.
O 3. místo:
USA - Lotyšsko 7:4
O 5. místo:
Itálie - Španělsko 3:2
O 7. místo:
Argentina - Mexiko 4:2
O 9. místo:
Brazílie - Švýcarsko 4:3
O 11. místo:
Kolumbie - Venezuela 9:0
O 13. místo:
Macao - Chile 2:8
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní