Rubriky:

Reprezentace

Čeští hokejisté přiznali, že Rusům stačili jen v první třetině

17. prosince 2006 17:19 - MOSKVA

Pouze v úvodní třetině odolávali čeští hokejisté náporu domácího Ruska ve svém závěrečném vystoupení na Channel One Cupu v Moskvě. Útočník Jaroslav Bednář i obránce Jan Platil se shodli, že potom už měl suverén letošní série Euro Hockey Tour zápas ve své režii. Český tým i ve třetím utkání turnaje doplatil také na nedisciplinovanost, z celkových čtrnácti branek inkasoval devět v oslabení.

"Bylo to fyzicky hodně náročné. Odehráli jsme dobře první třetinu a pak jsme trošku odpadli a přestali hrát. Nevím, čím to bylo, jestli snad únavou? Nehráli jsme ale dobře v našem pásmu, z čehož Rusové těžili a dali nám takto první gól," řekl Bednář v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas. Druhý inkasovaný gól považoval slávistický útočník za trošku nešťastný. "My jsem v oslabení nevyhodili puk a z toho to padlo."

Časté vylučování ale považoval Bednář opět za výrazný faktor, který stal mužstvo body. "Byla tam hromada oslabení a stály nás spoustu sil. Proti takovému mužstvu, jako je Rusko, se navíc nepříznivý stav těžko otáčí. Domácí ale dnes vyhráli zaslouženě," doplnil autor jediného českého gólu, který padl až za stavu 0:4. "A to ještě můžeme děkovat Adamovi (Svobodovi), že porážka nebyla vyšší. Výborně začal Milan Hnilička a Áda chytal také výborně."

Platil měl v zápase šestnáct trestných minut

Obránce Jan Platil také označil zbytečná oslabení za klíčová. "Začali jsme velice dobře, bruslili s nimi, ale zase přišla zbytečná vyloučení. Rusové přesilovky využili. My jsme navíc ve druhé třetině začali hrát trošku zaskočeně a to nás stálo zápas," podotkl Platil, který si připsal v utkání šestnáct trestných minut. "Celkově jsme mohli do zápasu dát trošku víc šťávy a agresivity. Když jsme měli nějaké šance, tak jsme je měli proměnit, aby se ten zápas vyvíjel lépe."

Jeho tresty výsledek neovlivnily, protože dvě plus dvě minuty dostal společně s Vitalijem Proškinem za vzájemnou potyčku v 27. minutě. Na dvě plus deset minut šel pykat za faul až v době, kdy už byl český tým v podstatě bez naděje na případný obrat. "Já hokejku moc nepoužívám, ale v mezinárodním hokeji jdete ven, i když hrajete čistě do těla," pozastavil se Platil u přísného metru sudích. Při potyčce s Proškinem se prý držel zpátky právě proto, že nechtěl mužstvo oslabit. "Dá se říct, že jsem to řezal první třetinu, pak jsem tam šel do brankáře a Proškin se ho zastal. Kdyby to nebylo mezinárodní utkání, tak bych asi odhodil rukavice, ale nechtěl jsem extra vyloučení."

Právě zbytečné fauly podle beka, který před časem opustil Lukko Rauma a čerstvě se dohodl na angažmá v CSKA Moskva, ovlivnily celkový výsledek České republiky na Channel One Cupu. "S Finy, se Švédy i dnes s Rusy rozhodly přesilovky. Při hře pět na pět jsme mohli klidně turnaj vyhrát. Hráči takového kalibru, jaké měli soupeři, přesilovky využijí. Hráli je velice dobře a my v oslabení také někdy udělali pár taktických chyb," dodal zadák, který se při vývoji svého přestupu už s českým týmem do Prahy nevracel a zůstal v ruské metropoli.

ČTK

Zrušit