Hokejová osmnáctka deklasovala na MS divize I i domácí Polsko

TORUŇ

Čeští hokejisté do 18 let úspěšně zdolali i druhou překážku na cestě zpět do elitní skupiny mistrovství světa, když v utkání divize IA porazili domácí Polsko 9:0. Úspěšný střelec úvodního duelu s Litvou (7:1) Tomáš Kubalík byl opět nejproduktivnějším hráčem výběru kouče Marka Sýkory, když dnes zaznamenal tři body za gól a dvě nahrávky.

Český tým se musel obejít bez zraněného útočníka Tomáše Doležala, který má po zblokování střely v utkání proti Litvě zraněné koleno. I proto trenéři lehce přeskupili formace, na soupisku byl dopsán zlínský útočník Zdeněk Okál a také karlovarský zadák Martin Rohan.

Poláci sice začali lépe, když se hned v úvodu dostal do samostatného úniku Kapica, ale Furcha nepřekonal. Od té chvíle už led zcela opanoval český výběr, i když na první branku čekal až do začátku 10. minuty, kdy se trefil Hafenrichter. Do konce první třetiny stihli náskok zvýšit ještě Stoklasa a Kousal, a když před polovinou zápasu upravili Gudas a po něm Okál na 5:0, bylo o osudu zápasu jasno.

Ve zbytku utkání přidali Sýkorovi svěřenci další čtyři branky, na dvouciferný výsledek sice nedosáhli, ale brankář Furch udržel čisté konto. Poláci naproti tomu v brance střídali, když Nowak do třetího dějství nahradil Szczerbu.

V pátek mají čeští mladíci den volna, v sobotu vyzvou od 20:00 Ukrajinu, která po úvodní prohře 0:2 s Kazachstánem porazila Slovinsko 3:1.

Česká republika - Polsko 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Hafenrichter (Vincour, Kubalík), 15. Stoklasa (Kousal), 18. Kousal (Stoklasa, Okál), 28. Gudas (Jordán), 30. Okál (Jordán), 37. Kubalík (Gudas), 40. Stříteský (Kovář), 45. Palát (Kubalík, Stříteský), 59. Horák (Pacovský, Dóczy).
Sestava ČR: Furch - Rutta, Jordán, Stříteský, Kempný, Dóczy, Gudas, Rohan - Vincour, Kubalík, Palát - Stránský, Kovář, Ježek - Pacovský, Horák, Hafenrichter - Stoklasa, Kousal, Okál.
Další výsledky: Kazachstán - Litva 9:0 (3:0, 4:0, 2:0), Slovinsko - Ukrajina 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)