Rubriky:

Reprezentace

Straka zažil stejně jako v loňském roce reprezentační zklamání

24. dubna 2008 19:14 - PRAHA

Hokejista Josef Straka byl stejně jako v loňském roce i letos vyřazen z reprezentačního kádru pro světový šampionát, který hostí kanadská města Quebec a Halifax. Hráč ruského Severstalu Čerepovec přijal rozhodnutí trenéra Aloise Hadamczika v klidu, ale zklamání bylo na třicetiletém forvardovi i přes sluneční brýle patrné. "Je to sport, může tam hrát jen 23 lidí," řekl Straka po čtvrtečním tréninku.

"Hráčů na útok tam má víc a já mám více ofenzivních schopností, takže by mne tolik nevyužil," přiblížil Josef Straka bezprostřední slova kouče Aloise Hadamczika, že na mistrovství světa v Kanadě s klubem neodletí.

Český tým odcestuje v pátek dopoledne na přípravný kemp do Montrealu, kde se k týmu připojí Patrik Eliáš, Martin Erat, Tomáš Fleischmann a David Krejčí. "Mně by to zase nevadilo. Být týden v Kanadě není tak špatné," zalitoval Straka, že se alespoň do Montrealu nepodívá.

Více o čtvrtečním reprezentačním tréninku zde.

Nezanevře zkušený forvard na reprezentaci, když se už podruhé nevešel do užší nominace pro MS? "Je to hodně daleko. Mám před sebou léto a chci si odpočinout od hokeje," odmítl spekulovat autor dvou branek z posledního turnaje EHT České pojišťovny Cupu.

"Určitě jsme to neplánoval, ale aspoň budu moct jít v neděli na Bohemku," prozradil své plány bývalý hráč Litvínova a Plzně, kde strávil většinu své kariéry. V reprezenatčním dresu odehrál sedmatřicet utkání, v nichž si připsal pětadvacet kandských bodů za devět gólů a šestnáct asistencí.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace