Rubriky:

Reprezentace

Märts byl v Praze na obhlídce a tipl si finále MS 2015. Češi proti Švédům, zasnil se kouč Tre Kronor

1. října 2014 19:45 - Praha

Dva dny si trenér švédské hokejové reprezentace Pär Mårts obhlížel místa, která důvěrněji pozná při mistrovství světa v Praze 2015. Zápasovou O2 Arenu, Tipsport Arenu, kde budou probíhat tréninky, i hotel Clarion, v němž se výprava Tre Kronor usídlí. „Snad se mi povede zase sestavit výborné mužstvo,“ věří Mårts. Úspěchů má totiž v poslední době spoustu: zlato z loňského MS, letošní bronz a mezitím olympijské stříbro. „Teď je ale těžké něco předvídat, pokaždé začínáte od nuly,“ říká kouč.

 

Profimedia.cz

Splnil se cíl vaší pražské návštěvy?
Vždy je dobré si to trochu osahat předem. O2 Arena je samozřejmě nádherná, ale my se tady nemůžeme kochat. Musíme předvádět náš hokej a podávat výkony, ať hrajeme kdekoliv.

V Praze jste byl v minulosti mnohokrát, vybavíte si první cestu?
Jako hráč jsem tu asi nebyl, ale máte pravdu, že jsem si to tu zamiloval. Praha v lecčems připomíná Stockholm, zejména řekou, ale také starým městem a historickými budovami. Mám rád i místní lidi. Myslím, že zdejší prostředí je nám Švédům určitě bližší než třeba Soči a Rusko...

Takže se můžeme těšit na záplavu švédských fanoušků?
Švédové mají rádi, když se vyhrává, zatímco český fanoušek, aspoň mám ten pocit, je jiný. Diváci tu jsou pyšní na svůj tým a podporují ho, i když prohrává. V tom je veliký rozdíl.

Máte už směrem k pražskému mistrovství nějaká očekávání?
Takhle dopředu je těžké předpovídat.

Vážně žádný tip?
Bylo by fajn být ve finále proti Česku.

To souhlasím. Je pro vás těžké dávat týmu nějakou tvář, když vlastně pořádně nevíte, koho v něm budete mít?
Na minulém mistrovství v Minsku jsme měli nezkušené mužstvo a skončili jsme třetí. Švédský hokej je dobrý, když má předvést nějaký výkon. Takže doufám, že budeme mít zase výborný tým.

Co vám nejvíc ztěžuje výběr?
Nikdy nevíte, kolik bude zraněných. Pak také musíme čekat, kdo bude k dispozici z týmů v Americe. Příští rok ale končí základní část NHL 11. dubna, takže budeme mít tři týdny na to, abychom sestavili tým. To je dobré.

Máte vždy představu, kolik hráčů vezmete z Evropy a kolik ze zámoří?
To ne. Musím dát dohromady ty nejlepší a je jedno, kde hrají. V Severní Americe máme teď přes 140 hráčů, dalších 26 jich je v Rusku a 15 ve Švýcarsku, kam teď mířím podívat se na pár zápasů.

Je těžší shánět ty správné hráče z Evropy?
Do kalendáře přibyla Liga mistrů, v Rusku mají hráči náročný program. Chce to vstřícnost od trenérů a manažerů, aby nám neříkali, neberte na přípravný turnaj toho, tamtoho vezměte až příště. Mám dojem, že to je stejné i tady. Váš kouč má nepochybně stejné starosti. Ale to je součást naší práce.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Podsekce:

 
  • MS do 20 let 2016/2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..