Rubriky:

SP 2016

Vytvořili jsme si vzpomínky, za kterými se jednou rádi zpětně podíváme, těšilo Cháru

30. září 2016 10:08 - Toronto

Hokejisté Výběru Evropy byli velmi blízko senzaci v podobě třetího rozhodujícího finále Světového poháru, které si mohli vynutit. Výhra v utkání číslo dvě, díky níž by vyrovnali stav série proti vysoce favorizované Kanadě, jim však proklouzla mezi prsty v samém závěru zápasu. Ani ten ale nemohl smazat dobrý dojem, který za sebou mužstvo složené z hráčů osmi národností v Torontu zanechalo.

 

Nathan Denette, ČTK/AP

"Myslím si, že každý z kluků může opouštět turnaj s hlavou nahoře a být hrdý na to, co jsme tady dokázali. Nechali jsme tam všechno, co jsme mohli," řekl novinářům slovenský obránce Zdeno Chára. "Před turnajem jsme si říkali, že bychom chtěli tvořit silný tým. A že si chceme vytvořit vzpomínky, na které budeme vždy rádi vzpomínat. Myslím, že to se všem podařilo. Určitě se na to za pár let rádi zpětně podíváme," dodal Chára.

Evropané měli být největším outsiderem prestižní a očekávané akce, ale místo toho příjemně překvapili. "Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme ve finále, každý by to bral. Ale na druhou stranu - když jsme viděli, že můžeme hrát s Kanadou vyrovnané zápasy, tak je to člověku líto, protože měl šanci. Ale o to tam právě šlo - mít tu šanci o Světový pohár vůbec bojovat," prohlásil Chára.

Sám přiznal, že on i mnozí jeho spoluhráči tuší, že byli součástí experimentu, který i přes dobrý výsledek nenajde opětovné uplatnění. "Myslím, že to byl jednorázový nápad, který se už asi nebude opakovat. Možná se mýlím. Ale je dost těžké dát dohromady takový tým. Necháme se překvapit, zda bude možné někdy ještě podobný tým složit," přemítal Chára.

Měli jsme šance na navýšení skóre, ví Chára

Právě obrovitý zadák, jenž v NHL už od roku 2006 zastává pozici kapitána Bostonu, byl ve druhém utkání dlouho jediným úspěšným střelcem.

"Je dobré, když hrajete s vedením v zádech. Měli jsme díky němu Kanadu pod kontrolou, skoro až do konce zápasu...," litoval Chára závěrečných tří minut, kdy domácí mužstvo skóre otočilo na 2:1, navíc vítězným gólem v oslabení. "Je to škoda, protože jsme určitě měli šance na to, abychom vstřelili více gólů. A nemůže dojít k takového závěru zápasu, jaký přišel," mrzelo Cháru.

V NHL působí devětatřicetiletý trenčínský rodák od sezóny 1997/98. Věří, že účast na SP - navíc v součtu s kvalitními přípravnými zápasy - mu pomůže v rozjezdu do sezóny. "Samozřejmě vás to připraví asi nejlépe, jak se dá. Byl to turnaj s nejlepšími hráči, a když odehrajete skoro deset takových zápasů, tak byste asi měli být do sezóny připravení," řekl Chára.

ČTK

Zrušit


Časová osa: SP 2016

Filtr článků - SP 2016


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..