Rubriky:

Češi

Antošová je nemocná, start dvojskifu ve finále OH ohrožen

14. srpna 2008 17:48 - PEKING

Start ženského dvojskifu Gabriela Vařeková, Jitka Antošová v sobotním finálovém závodě na olympijských hrách v Pekingu je vážně ohrožen. Antošová je nemocná a podle trenéra posádky Tomáše Kacovského je nepravděpodobné, že bude do startu závodu v pořádku.

"Jitka má od středy problémy s průduškami, má vysoké horečky a leží v posteli v olympijské vesnici. Šance, že by nastoupila, je podle mého tak pět až deset procent," řekl Kacovský. O tom, zda se Antošová na startu objeví, by se mělo rozhodnout v pátek.

I přesto je ale možné, že český dvojskif na startu bude. Zástupci českého veslování totiž uvažují, že by k Vařekové posadili skifařku Miroslavu Knapkovou. "Máme dvě varianty, o kterých ale zatím nechceme mluvit. Figuruje v nich ale Mirka" uvedl Kacovský.

Nejlepší českou veslařku současnosti v sobotu čeká i finále skifu, které je na programu o 80 minut dříve než dvojskif. V současnosti však má menší zdravotní problémy i Knapková, shodou okolností také s průduškami. "Její stav se malinko zlepšil," řekl trenér obou ženských posádek.

V případě, že by loď na startu chyběla, nebyla by vůbec klasifikována v oficiálních výsledcích her a veslařský svaz by tak například přišel o dotace od Ministerstva školství, tělovýchovy a sportu. Česká republika by také nezískala body do žebříčku účastníků olympiády.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..