Střelec Sychra medaili ve skeetu neurval, zlato získal Američan Hancock

Praha/Londýn

Skeetař Jan Sychra obsadil na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Při čtvrtém startu pod pěti kruhy je to jeho nejlepší výsledek. Ve svém premiérovém olympijském finále netrefil dva terče, s celkovým součtem 143 zásahů potřeboval přitom jen o jednu trefu lepší výsledek, aby postoupil do rozstřelu o bronz.

Střelec Jan Sychra při olympijské soutěži ve skeetu

Zlatou medaili získal stejně jako v Pekingu teprve třiadvacetiletý Američan Vincent Hancock v novém olympijském rekordu 148 bodů, stříbro vybojoval Dán Anders Golding (146).

V dodatečném boji o bronz pro sebe rozhodl katarský střelec a populární pilot rallye Násir Attíja rozstřel s Rusem Valerijem Šominem, pro kterého by medaile byla dárkem k dnešním 41. narozeninám.

Třiačtyřicetiletý Sychra vylepšil deváté místo z Atén 2004. Startoval také v Atlantě 1996, kde byl patnáctý, a na předchozích hrách v Pekingu (16.).

Druhý český reprezentant Jakub Tomeček skončil 19. po nezdaru v posledním kvalifikačním kole, ve kterém udělal tři chyby. Ještě po čtyřech sériích se dělil se Sychrou o místo zaručující minimálně rozstřel o finále.

Druhý český brokař na startu Jakub Tomeček obsadil 19. místo výkonem 117 zásahů.