Sestry Antošovy si spravily chuť, vyhrály malé finále dvojskifařek

Londýn

Napravily reputaci a na olympijském kanálu si spravily chuť. Do velkého veslařského finále se sice sestry Jitka a Lenka Antošová nedostaly, malé finále dvojskifařek ale vyhrály, takže nakonec obsadily sedmé místo. Malé finále české sestry Antošovy ovládly. Jejich tempu nestačila žádná loď soupeřek, takže si dojely pro vítězství, jež znamená celkové sedmé místo.

Páteční program na kanálu Eton Dorney poprvé na olympiádě výrazněji poznamenalo počasí. Organizátoři byli kvůli silnému větru nuceni posunout program o 30 minut a zároveň se rozhodli změnit nasazení do drah. S ohledem na počasí je momentálně nejvýhodnější krajní dráha číslo šest, do které bude nasazována nejlepší posádka ze semifinále. Běžně jsou přitom nejvýhodnější středové dráhy tři a čtyři.

Změna nasazení se dotkne i skifaře Ondřeje Synka, který bude o medaile bojovat od 13:30 SELČ.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.