Rubriky:

Výsledky

Pondělní výsledky olympijských her v Pekingu

12. srpna 2008 03:30

Pondělní výsledky olympijských her v Pekingu

BASKETBAL
Ženy:
Skupina A:

Rusko - Korejská republika 77:72 (37:35), Bělorusko - Lotyšsko 80:57 (40:35), Austrálie - Brazílie 80:65 (50:29).

Skupina B:
Česko - Mali 81:47 (23:4, 38:22, 56:33)

Nejvíce bodů: Machová 16, Elhotová a Veselá po 12, Vítečková 9, Hartigová a Večeřová po 8 - Sissoková 24, Maiga-Baová a Bagayoková po 6. Rozhodčí: Butler (Austr.), Townsendová (Kan.), Amírí (Kuv.). Trestné hody: 13/9 - 17/11. Fauly: 18:16. Trojky: 8:2.

Španělsko - Nový Zéland 85:62 (40:27)

Nejvíce bodů: Sánchezová 19, Montaňanová 18, Torrensová 9 - Harmonová 22, McMeekenová-Ruscoeová 10, Batesová 9.

USA - Čína 108:63 (61:27)

Nejvíce bodů: Thompsonová 27, Fowlesová 18, Parkerová 12, Leslieová 10 - Miao Li-ťie 16, Čchen Nan 14, Šao Tching-tching a Čchen Siao-li po 8.

HÁZENÁ
Ženy:
Skupina A:

Francie - Kazachstán 21:18 (10:8), Norsko - Angola 31:17 (14:6), Rumunsko - Čína 34:30 (17:11).

Skupina B:

Brazílie - Maďarsko 28:28 (12:17), Korea - Německo 30:20 (12:9), Rusko - Švédsko 28:24 (14:12).

JUDO
Muži - do 73 kg:
Finále: Mammadli (Ázerb.) - Wang Ki-čchon (Korea) ipon,

o 3. místo: Boqijev (Tádžik.) - Van Tichelt (Belg.) juko, Guilheiro (Braz.) - Malomat (Írán) ipon,

semifinále: Mammadli - Malomat ipon, Wang Ki-čchon - Boqijev juko.

Konečné pořadí: 1. Mammadli, 2. Wang Ki-čchon, 3. Boqijev a Guilheiro, 5. Van Tichelt a Malomat, 7. Kanamaru (Jap.) a Bilodid (Ukr.), ...Ježek (ČR) vyřazen v 1. kole.

Ženy - do 57 kg:
Finále: Quintavalleová (It.) - Gravenstijnová (Niz.) juko,

o 3. místo: Quadrosová (Braz.) - Pekliová (Austr.) ipon v prodl., Sü Jen (Čína) - Harelová (Fr.) ipon,

semifinále: Gravenstijnová - Sü Jen vazari, Quintavalleová - Pekliová juko.

Konečné pořadí: 1. Quintavalleová, 2. Gravenstijnová, 3. Quadrosová a Sü Jen, 5. Pekliová a Harelová, 7. Satová (Jap.) a Baczková (Maď.).

LUKOSTŘELBA
Muži:
Finále: Korea (Pak Kjong-mo, Im Tong-hjon, I Čang-hwan) - Itálie 227:225,
o 3. místo: Čína - Ukrajina 222:219,
semifinále: Korea - Čína 221:218, Itálie - Ukrajina 223:221.

Konečné pořadí: 1. Korea, 2. Itálie, 3. Čína, 4. Ukrajina, 5. Polsko, 6. Malajsie, 7. Tchaj-wan, 8. Rusko.

PLAVÁNÍ
Muži:

100 m prsa: 1. Kitadžima (Jap.) 58,91 - světový rekord, 2. Oen (Nor.) 59,20, 3. Duboscq (Fr.) 59,37, 4. Hansen (USA) 59,57, 5. Rickard (Austr.) 59,74, 6. Sludnov (Rus.) 59,87, 7. Borysik (Ukr.) 1:00,20, 8. Gangloff (USA) 1:00,24, ...29. Jedlička (ČR) 1:01,56.

4x100 m volný způsob: 1. USA (Phelps, Weber-Gale, Jones, Lezak) 3:08,24 - světový rekord, 2. Francie (Leveaux, Gilot, Bousquet, Bernard) 3:08,32 - evropský rekord, 3. Austrálie (Sullivan, Lauterstein, Callus, Targett) 3:09,91, 4. Itálie 3:11,48, 5. Švédsko 3:11,92, 6. Kanada 3:12,26, 7. JAR 3:12,66, 8. Británie 3:12,87.

Ženy:

400 m volný způsob: 1. Adlingtonová (Brit.) 4:03,22, 2. Hoffová (USA) 4:03,29, 3. Jacksonová (Brit.) 4:03,52, 4. Balmyová (Fr.) 4:03,60, 5. Pellegriniová (It.) 4:04,56, 6. Potecová (Rum.) 4:04,66, 7. Barrattová (Austr.) 4:05,05, 8. Manaudouová (Fr.) 4:11,26.

100 m motýlek: 1. Trickettová (Austr.) 56,73, 2. Magnusonová (USA) 57,10, 3. Schipperová (Austr.) 57,25, 4. Čou Ja-fej (Čína) 57,84, 5. Li Tao (Sing.) 57,99, 6. Loweová (Brit.) 58,06, 7. Silvaová (Braz.) 58,10, 8. Dekkerová (Niz.) 58,54.

POZEMNÍ HOKEJ
Muži:
Skupina A:

Německo - Čína 4:1 (1:1), Korea - Nový Zéland 1:3 (1:0), Španělsko - Belgie 4:2 (2:1).

Skupina B:

Velká Británie - Pákistán 4:2 (3:0), Austrálie - Kanada 6:1 (3:0), Nizozemsko - JAR 5:0 (2:0).

SKOKY DO VODY
Muži - synchronní skoky z věže (10 m):

1. Lin Jüe, Chuo Liang (Čína) 468,18 bodu, 2. Hausding, Klein (Něm.) 450,42, 3. Galperin, Dobroskok (Rus.) 445,26, 4. Helm, Newbery (Austr.) 444,8, 5. Boudia, Finchum (USA) 440,64, 6. Ortega, Uran (Kol.) 423,66, 7. Guerra Oliva, Fornaris (Kuba) 409,38, 8. Aldridge, Daley (Brit.) 408,48.

SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži - vzduchová puška 10 m:

1. Bindra (Indie) 700,5 (596+104,5), 2. Ču Čchü-nan (Čína) 699,7 (597+102,5), 3. Häkkinen (Fin.) 699,4 (598+101,4), 4. Moldoveanu (Rum.) 698,9 (596+102,9), 5. Prichodčenko (Rus.) 698,4 (595+103,4/v rozstřelu 10,0), 6. Sidi (Maď.) 698,4 (595+103,4/9,1), 7. Pletikosič (Srb.) 697,7 (595+102,7), 8. Kruglov (Rus.) 697,0 (595+102,0), ...13. Haman (ČR) 593.

Ženy - trap:

1. Mäkeläová-Nummelaová (Fin.) 91 (70+21), 2. Štefečeková (SR) 89 (70+19), 3. Cogdellová (USA) 86 (69+17/1 v rozstřelu), 4. Nakajamaová (Jap.) 86 (69+17/0+1), 5. Gudzinevičiuteová (Lit.) 86 (69+17/0+0+2), 6. Struchajevová (Kaz.) 86 (69+17/0+0+1).

ŠERM

Ženy - fleret:

Finále: Vezzaliová (It.) - Nam Hjon-he (Korea) 6:5,
o 3. místo: Granbassiová (It.) - Trilliniová (It.) 15:12.

Další pořadí: 5. Knapeková (Maď.), 6. Lamonovová (Rus.), 7. Sugawarová (Jap.), 8. Wächterová (Něm.).

TENIS
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:

Llodra (Fr.) - Štěpánek (16-ČR) 4:6, 7:6 (7:5), 11:9, Južnyj (13-Rus.) - Vaněk (ČR) 6:4, 6:1, O. Rochus (Belg.) - I. Minář (ČR) 6:3, 3:6, 6:3, Federer (1-Švýc.) - Tursunov (Rus.) 6:4, 6:2, Nadal (2-Šp.) - Starace (It.) 6:2, 3:6, 6:2, Tipsarevič (Srb.) - Ferrer (5-Šp.) 7:6 (10:8), 6:2, Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) - A. Murray (6-Brit.) 7:6 (7:5), 6:4, Nalbandian (7-Arg.) - Ceng Šao-süan (Čína) 6:2, 6:1, Wawrinka (9-Švýc.) - Dancevic (Kan.) 4:6, 6:3, 6:2, Simon (10-Fr.) - Söderling (Švéd.) 6:4, 6:4, Monfils (Fr.) - Almagro (11-Šp.) 6:4, 3:6, 6:3, Kiefer (15-Něm.) - Mirnyj (Běl.) 6:3, 6:1, Seppi (It.) - Robredo (Šp.) 6:4, 4:6, 8:6, Anderson (JAR) - Loglo (Togo) 6:3, 6:2, Mathieu (Fr.) - N. Lapentti (Ekv.) 7:6 (7:4), 6:2, T. Johansson (Švéd.) - Nieminen (Fin.) 4:6, 6:4, 6:4, Čilič (Chorv.) - Monaco (Arg.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, Massu (Chile) - Darvis (Belg.) 6:4, 7:5, Hanescu (Rum.) - Bolleli (It.) 7:5, 3:6, 6:4, Hewitt (Austr.) - Björkman (Švéd.) 7:5, 7:6 (7:2), Hrbatý (SR) - Bellucci (Braz.) 2:6, 6:4, 6:2, Arevalo (Salv.) - I Hjong-tchek (Korea) 4:6, 6:3, 6:4, Calleri (Arg.) - Mullings (Bah.) 6:1, 6:1, Andrejev (Rus.) - Querrey (USA) 6:4, 6:4, Schüttler (Něm.) - Nišikori (Jap.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, Melzer (Rak.) - Daniel (Braz.) 6:7 (9:11), 6:1, 8:6.

Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:

Cornetová (15-Fr.) - Vaidišová (ČR) 4:6, 6:1, 6:4, Benešová (ČR) - Mirzaová (Indie) 6:1, 2:1 skreč, Šafářová (ČR) - Aniová (Est.) 6:4, 6:2, Llagosteraová-Vivesová (Šp.) - Zakopalová (ČR) 2:6, 6:3, 7:5, Jankovičová (2-Srb.) - Blacková (Zimb.) 6:3, 6:3, Li Na (Čína) - Kuzněcovová (3-Rus.) 7:6 (7:5), 6:4, S. Williamsová (4-USA) - Govorcovová (Běl.) 6:3, 6:1, Safinová (6-Rus.) - Santangelová (It.) 6:3, 7:6 (7:1), V. Williamsová (7-USA) - Bacsinszká (Švýc.) 6:3, 6:2, A. Radwaňská (8-Pol.) - Chan Yung-jan (Tchaj-wan) 6:1, 7:6 (8:6), Zvonarevová (9-Rus.) - Jen C' (Čína) 6:2, 6:0, Hantuchová (10-SR) - Sugijamaová (Jap.) 6:2, 7:5, Schnyderová (13-Švýc.) - Craybasová (USA) 6:3, 6:2, Kanepiová (Est.) - Pennettaová (14-It.) 6:2, 7:6 (8:6), Cibulková (16-SR) - Parmentierová (Fr.) 6:1, 7:5, Martinezová-Sánchezová (Šp.) - Moliková (Austr.) 6:1, 6:1, Pcheng Šuaj (Čína) - Suarezová-Navarrová (Šp.) 7:5, 7:6 (7:2), Bammerová (Rak.) - Medinaová-Garriguesová (Šp.) 6:2, 4:6, 6:4, Dellacquaová (Austr.) - Dulková (Arg.) 6:3, 6:4, Peerová (Izr.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 5:7, 6:0, Arvidssonová (Švéd.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:2, 6:1, Azarenková (Běl.) - Perebijnisová (Ukr.) 6:4, 5:7, 6:4, Razzanová (It.) - Daniiliduová (Řec.) 6:3, 6:3.

VODNÍ PÓLO
Ženy:
Skupina A:
Itálie - Rusko 9:8 (3:3, 1:2, 3:2, 2:1), USA - Čína 12:11 (3:3, 5:4, 2:2, 2:2).
Skupina B:

Maďarsko - Nizozemsko 11:9 (3:3, 3:2, 4:3, 1:1), Austrálie - Řecko 8:6 (5:2, 2:2, 1:1, 0:1).

VOLEJBAL
Ženy:
Skupina A:

Kuba - USA 3:0 (15, 24, 17), Čína - Polsko 3:1 (-22, 15, 20, 22), Japonsko - Venezuela 3:0 (12, 17, 12).

Skupina B:

Srbsko - Alžírsko 3:0 (14, 13, 13), Itálie - Kazachstán 3:0 (19, 15, 21), Brazílie - Rusko 3:0 (14, 14, 16).

VZPÍRÁNÍ
Muži - do 62 kg:

1. Čang Siang-siang (Čína) 319 kg (143+176), 2. Salazar (Kol.) 305 (138+167), 3. Triyatno (Indon.) 298 (135+163), 4. Buci (Rum.) 295 (130+165), 5. Hansawong (Thaj.) 294 (132+162), 6. Ruiz (Kuba) 294 (132+162), 7. Hudajbergenov (Turkm.) 288 (126+162), 8. Abd Elbakí (Egypt) 288 (129+159).

Ženy - do 58 kg:

1. Čchen Jen-čching (Čína) 244 (106+138) - olympijský rekord, 2. Šainovová (Rus.) 227 (98+129), 3. O Čong-e (KLDR) 226 (95+131), 4. Kameaimová (Thaj.) 226 (98+128), 5. Escobarová (Ekv.) 223 (99+124), 6. Begajová (Alb.) 216 (98+118), 7. Klejnowská (Pol.) 215 (95+120), 8. Cocosová (Rum.) 204 (89+115).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Výsledky

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..