Rubriky:

Formule

Ferrari ukázalo světu vůz pro éru po Schumacherovi

14. ledna 2007 18:40 - MARANELLO

Italská stáj formule 1 Ferrari představila světu monopost na novou sezónu a v jejím sídle Maranellu to byl ceremoniál vcelku netradiční. Po jedenácti letech totiž nesnímal z auta krycí plachtu Michael Schumacher, jenž po minulé sezoně ukončil hvězdnou kariéru. Rudý vůz, který italský tým přijde včetně všech nákladů od prvních náčrtků po ostrou přípravu na závod na 120 miliónů eur, nese prosté jméno "F2007".

"Vypadá to celkem komicky, že tu není," řekl při nezvykle skromném aktu o Schumacherově absenci jeho dosavadní kolega Felipe Massa z Brazílie. Jeho novým týmovým kolegou bude letos Fin Kimi Räikkönen, který bude po příchodu od McLarenu brát poloviční plat, jaký měl Schumacher: za rok si vydělá 25 miliónů dolarů.

Přes impozantní částky stáj snížila před novou sezónou rozpočet, a to na nátlak šéfa Fiatu Luky di Montezemola. "Už v tom nemůžeme pokračovat jako dosud," uvedl boss italské automobilky. Ferrari tak bude letos hospodařit odhadem s 250 milióny eur, přičemž tým s největším rozpočtem Toyota do sezóny investuje o sto miliónů víc.

Na trať domácího okruhu ve Fioranu vyjede nové ferrari poprvé až v pondělí, a to s vyloučením veřejnosti. Pak čeká oba soutěžní piloty intenzivní testování. "Konkurence je silná, museli jsme zapracovat na aerodynamice, zavěšení a vývoji materiálu. Položili jsme dobrý základ," nechal se slyšet vrchní technik Ferrari Mario Almondo.

V pořadí 53. ferrari má výrazně upravený podvozek a na první pohled štíhlejší záď. "Je tam i pár úplných novinek. Něco, co tu ještě nebylo," dodal Almondo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule