Rubriky:

Formule

Salaquarda začal v A1 Grand Prix dvacátým místem v kvalifikaci

14. dubna 2007 13:24 - ŠANGHAJ

Český jezdec Filip Salaquarda obsadil při své premiéře ve formulovém seriálu A1 Grand Prix dvacáté místo v kvalifikaci na předposlední desátý závod v čínské Šanghaji. Svůj nejlepší čas 1:36,980 minuty zajel v závěrečné čtvrté části kvalifikace, za jejím vítězem Britem Robbiem Kerrem zaostal o více než dvě sekundy. V nedělním sprintu a následném hlavním závodě se představí 22 pilotů.

 

www.a1gp.com

"Zatím to pro mě bylo náročné, neustále se hodně učím. Trať je hezká, ale zároveň těžká. Některé zatáčky jsou trochu klopené a zejména v těch dlouhých je hodně důležité najít tu nejlepší stopu. V A1GP se mohou používat zahřívací dečky na pneumatiky, což pro mě byla novinka a v kvalifikaci jsem postupně zjišťoval, jak gumy nejlépe využít," uvedl Salaquarda v tiskové zprávě českého týmu.

I při své nejrychlejší jízdě prý cítil, že se může ještě zlepšovat. "Kvalifikace obecně není mojí nejsilnější zbraní, v závodech bývám lepší. Bodované pozice jsou daleko, ale závod je dlouhý a pokusíme se v něm využít všechny příležitosti k posunu vpřed," řekl třiadvacetiletý jezdec.

Český tým je v průběžném pořadí seriálu se ziskem 26 bodů, které v průběhu sezony vybojovali Tomáš Enge a Jaroslav Janiš, na dvanáctém místě o dva body za Kanadou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule