Král získal v Belgii dva body v GP2 za sedmé místo

SPA-FRANCORCHAMPS

Automobilový závodník Josef Král obsadil v hlavním závodu formulové série GP2 v Belgii sedmé místo a získal dva body do průběžného hodnocení. Celkové vítězství v seriálu si dnešním třetím místem zajistil Francouz Romain Grosjean, jenž si před dvěma lety v barvách Renaultu vyzkoušel elitní formuli 1.

Josef Král

Závod za hustého deště vyhrál Němec Christian Vietoris, Král na něj ztratil sedmnáct sekund. Díky svému dnešnímu výsledku odstartuje český jezdec z první řady do nedělního sprintu a bude mít možnost přidat další body k dosavadním dvanácti. V průběžném pořadí mu patří 14. pozice.

Závod formulového seriálu GP2 ve Spa-Francorchamps (Belgie):
1. Vietoris (Něm./Racing Engineering) 1:00:55,099, 2. Bianchi (Fr./Lotus ART) -2,862, 3. Grosjean (Fr./DAMS) -4,571, ...7. Král (ČR/Arden International) -17,391.
Průběžné pořadí: 1. Grosjean 80, 2. Van der Garde (Niz./Barwa Addax Team) 49, 3. Bianchi 43, ...14. Král 12.