Rubriky:

Formule

Ralf Schumacher věří, že sebere bratrovi titul

15. ledna 2004 16:43 - PRAHA

A dost! Letošní titul už nedostaneš, mohl vzkázat svému bratrovi Michaelovi po úspěšných testech ve španělském Jerezu Ralf Schumacher. Mladší z bratrské dvojice je po prvních ostrých zkouškách nového monopostu williams naplněn optimismem a věří, že žhavá novinka britské stáje dá v příští sezóně Ferrari za vyučenou.

 

ČTK

"Jízda s novým williamsem je skutečně požitkem pro každého pilota formule 1," nešetřil chválou po příjezdu ze Španělska R. Schumacher. "Nechci hovořit jen v superlativech, ale dosavadní výsledky jsou velmi slibné," řekl osmadvacetiletý pilot.

Podle Schumachera ml. je od první chvíle za volantem nového monopostu poznat, jestli z výrobní linky sjel dobrý či špatný vůz. "Testy v Jerezu ukázaly, že naši inženýři odvedli kus dobré práce. Auto se na trati chovalo výborně," přesvědčoval pátý muž minulého ročníku mistrovství světa.

:. ANKETA
Sesadí po čtyřech letech některý z jezdců formule 1 Michaela Schumachera z trůnu? Hlasujte v anketě na konci článku!

Rekord dlouho nevydržel

Williams odzkoušel ve Španělsku svůj nový speciál během sedmidenních testů, na trati se přitom utkal s jezdci dalších pěti stájí. Čtyřikrát se v boxu britské stáje radovali z nejrychlejšího času dne, třikrát byli druzí. V neděli Ralf navíc překonal rekord okruhu (1:16,110), který však vydržel jen chvíli. O necelých pět setin jej ještě týž den vylepšil Fin Kimi Räikkönen s mclarenem.

To však ze Schumacherova entuziazmu neubralo ani kousek. "Nevadí mi, že můj čas dlouho nevydržel. Mohl jsem Kimiho možná ještě překonat, ale kvůli drobnému technickému problému jsme ten den museli skončit o něco dřív," přiznal vítěz dvou Velkých cen z loňska.

"Každopádně jsme v Jerezu získali mnoho cenných dat. Na voze je ještě dost práce, ale od toho koneckonců zimní testy jsou. Už první výsledky ale hovoří jasně: od Velké ceny Austrálie míříme za titulem," uzavřel s úsměvem Schumacher.

Sport.cz

Zrušit