Rubriky:

Formule

Engeho premiéru v IRL zkazila havárie

4. října 2004 08:40 - FONTANA

Pouhých šest kol před koncem závodu Toyota Indy 400 se musel Tomáš Enge rozloučit s okruhem California Speedway ve Fontaně. Český jezdec se v neděli při svém premiérovém vystoupení v zámořském seriálu srazil s Jihoafričanem Scheckterem a z vozu jej dokonce museli vyprostit záchranáři.

 

BPA/Luděk Šipla

Pátnáctý díl série v délce 400 mil, neboli 644 kilometrů, vyhrál Adrian Fernandez z Mexika.

Enge se od začátku závodu pohyboval mezi dvacátým a sedmnáctým místem, ale kvalitativní rozdíl mezi špičkou a českým novicem se projevil po 58 kolech, kdy v té době vedoucí pilot Engeho dojel o kolo. V polovině závodu měl na lídra první český pilot ve formuli 1 už manko dvě kola a startovní pole se roztahalo. Pořadí se střídalo zejména, když někdo zajel do boxů.

Dvacet kol před koncem se Enge dostal po havárii Foyta na 16. místo. O chvíli později byla ve vzduchu žlutá vlajka kvůli nehodě Barrona, před kterého se Enge dostal 14 okruhů před koncem závodu na 200 kol na patnáctou pozici. O osm kol poté se však Enge srazil ve vysoké rychlosti se Scheckterem a z vozu ho museli vytáhnout záchranáři. Plný počet 200 kol odjelo sedm jezdců, Enge byl klasifikován jako šestnáctý.

Nejlepší český automobilový jezdec tak po formuli 3000, formuli 1, rallye a okruhových závodech vyzkoušel další disciplínu. Pakliže vyvázne z dnešní nehody nezraněn, měl by Enge v barvách týmu Patrick Racing nastoupit také v posledním závodu sezóny v Texasu a také v celé další sezóně IRL.

Toyota Indy 400
1. Fernandez (Mex.)
2. Kanaan (Braz.)
3. Wheldon (Brit.)
4. Hornish Jr. (USA)
5. Rice (USA)
...
16. Enge (ČR) nedokončil

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule