Janiš při premiéře v seriálu ChampCar nedojel

Jaroslav Janiš nedokončil svůj premiérový závod seriálu ChampCar v Austrálii. Na okruhu v Surfers Paradise v neděli odjel 28 kol, poté jej zastavily technické problémy jeho vozu. Závod vyhrál Brazilec Bruno Junqueira o vteřinu před vedoucím mužem průběžného pořadí Sébastienem Bourdaisem z Francie, takže o titulu rozhodne až závěrečný díl seriálu 7. listopadu v Mexiku.

Jarek Janiš

Jednadvacetiletý Janiš, který v týmu Dale Coyne Racing nahradil bývalého jezdce formule 1 Gastona Mazzacana z Argentiny, si v kvalifikaci zajistil šestnáctou pozici. Jenže jeho vůz odmítl před startem poslušnost, takže český jezdec nakonec vyrazil na trať až za celým polem. Po polovině závodu pak musel zastavit v boxech definitivně a byl klasifikován jako osmnáctý.

Závod končil po nehodě Kanaďana Patricka Carpentiera pod zpomalovacími žlutými vlajkami. Carpentier, který krátce vedl, než se v 40. kole dostal do čela pozdější vítěz Junqueira, narazil čtyři kola před cílem do bariéry z pneumatik. Jezdec byl převezen do nemocnice na vyšetření.

Bourdais má před posledním závodem sezony před svým týmovým kolegou Junqueirou náskok 22 bodů. "Byl to docela obtížný víkend, kvůli problémům s převodovkou jsem se málem nekvalifikoval," řekl Junqueira.

Výsledky:
1. Junqueira (Braz.) 1:46:45,941, 2. Bourdais (Fr.) -1,199, 3. Dominguez (Mex.) -1,363, 4. Tracy (Kan.) -1,916, 5. Hunter- Reay -2,080, 6. Allmendinger (oba USA) -2,741, ...18. Janiš (ČR) nedokončil.