Rubriky:

Formule

Němci a Italové se rozplývají nad Schumacherem

2. října 2006 14:01 - BERLÍN

Především italský a německý tisk se shodně rozplývá nad nedělním triumfem Michaela Schumachera ve Velké ceně Číny formule 1. Krajané sedminásobného světového šampiona a novináři ze země Ferrari považují Schumacherův šanghajský výkon za jeden z nejlepších v jeho kariéře a ptají se, zda nebylo jeho rozhodnutí ukončit kariéru předčasné.

Po červencové Velké ceně Kanady ztrácel sedmatřicetiletý Němec v hodnocení seriálu na šampiona Fernanda Alonsa 25 bodů a nejčtenější deník v zemi Bild ho halasně odepsal. Nyní se raduje z jeho návratu do čela šampionátu. "Vítězství v Číně byla jedna z nejbrilantnějších věcí, kterou kdy Schumi předvedl. Poprvé po 575 dnech Schumi zase vede mistrovství světa, navíc několik týdnů před koncem kariéry," napsal Bild.

Podrobnosti o Velké ceně Číny najdete zde:

Bulvární list navíc vymyslel pro Schumacherův výkon nové pojmenování, které více než cokoli jiného připomíná jazykolam: "Schumisupermegaturbogeilgöttlichgigagalaktisch!" (tedy přibližně "...skvělýbožsskýgigagalaktický"), nadepsal Bild jeden z oslavných článků.

Italská Gazzetta dello Sport připomíná, že pokud Schumacher za týden v Japonsku vyhraje a Alonso zůstane bez bodu, bude moci Němec slavit osmý titul. "V Číně to byla mistrovská práce. Schumiho setkání s dějinami je přede dveřmi a on má dobrý důvod k tomu spát až do japonské Grand Prix dobře," píše Gazzetta.

Španělé se zlobí na Renault

Novináři si také všimli nezvykle vřelého Schumacherova chování a projevů radosti, jimiž v minulosti poměrně šetřil. "Před šestnácti lety nebyl zrovna sympatický, ale teď, když mu zbývají dva závody do konce kariéry, se chová mnohem přátelštěji. Jako kdyby konečně odložil ochranný pancíř a ukázal, jaký ve skutečnosti je," tvrdí Tuttosport a berlínský Tagesspiegel doplňuje: "Po závodě se usmíval a smál tak, jak ho předtím vidělo jen pár lidí."

Na rozdíl od zemí "spřízněných" se Schumacherem měly komentáře z Alonsova Španělska odlišný tón. Krajané sesazeného lídra se zlobí především na tým Renault, jenž pokaženou zastávkou v depu přispěl k jezdcově nedělní porážce. "Alonso má nepřítele ve vlastním táboře," nebere si servítky Marca a El Mundo Deportivo se vzpamatovává ze šoku: "Infarkt! Teď udává tón Schumacher."

ČTK

Zrušit