Rubriky:

Formule 1

Briatore: Alonso vyjde z duelu s Hamiltonem vítězně

20. června 2007 14:36 - PRAHA

Fernando Alonso letos vybojuje třetí titul mistra světa formule 1 v řadě. Je o tom alespoň přesvědčen šéf týmu Renault Flavio Briatore, podle nějž jeho bývalý chráněnec ustojí souboj se svým stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem a opět ovládne královskou disciplínu automobilového sportu.

Hamilton, jenž letos prožívá ve formuli 1 premiéru, po sedmi závodech senzačně vede pořadí s náskokem deseti bodů před Alonsem a mnozí jej už dopředu pasují za nového šampióna. Mimo jiné i proto, že z Alonsa prý poté, co byl katapultován mezi sportovní celebrity, vyprchal závodnický živel.

Briatore ovšem takový názor odmítá. „Podobně jako jiní jezdci má trochu problémy s adaptací v novém týmu. Zvyká se na pneumatiky Bridgestone, které Hamilton znal už ze svého působení v seriálu GP2. Lidé rádi přehánějí. Já nevěřím, že se Fernando nějak změnil. Navíc se domnívám, že i letos dosáhne na titul,“ uvedl boss Renaultu, v jehož barvách Alonso vládl mistrovství v předešlých dvou sezónách, v rozhovoru pro španělský deník As.

Španělský pilot se podle Briatoreho musí oprostit od spekulací a soustředit se jen na sebe. „Musí zůstat v klidu a zapomenout na všechno kolem. Je v podobné situaci jako během loňského duelu s Michaelem Schumacherem. Tehdy také měli mnozí pocit, že je vše ztraceno. Všem jsme ukázali pravý opak,“ zavzpomínal Briatore na zlaté časy své stáje.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.