Rubriky:

Formule 1

Mág Brawn se vrací do formule 1 jako šéf Hondy

12. listopadu 2007 13:31 - LONDÝN

Bývalý technický ředitel stáje Ferrari Ross Brawn se po roční pauze vrací do formule 1. Dvaapadesátiletý britský inženýr, známý jako skvělý stratég, se stal šéfem týmu Honda. V jeho čele vystřídá Nicka Frye, který bude ve stáji pokračovat jako výkonný ředitel.

Brawn strávil ve Ferrari deset let a pomohl mu od roku 1999 k sérii šesti triumfů v Poháru konstruktérů. V týmu z Maranella navázal na úspěšnou spolupráci s německým pilotem Michaelem Schumacherem, kterému předtím pomohl vyhrát šampionát v letech 1994 a 1995 jako sportovní ředitel Benettonu.

Loni poté, co sedminásobný mistr světa Schumacher ukončil kariéru, se Brawn rozhodl na čas z formule 1 stáhnout a dopřát si odpočinek. Od 26. listopadu nastoupí do nové funkce v ambiciózní Hondě, které se navzdory štědré podpoře japonské automobilky uplynulý ročník vůbec nevydařil. Za celou sezónu získala jen šest bodů zásluhou Jensona Buttona, Rubens Barrichello nebodoval.

Button označil Hondu za "totální kraksnu"

"Jeho zkušenosti z bojů o světové tituly jsou přesně to, co jsme hledali pro to, abychom dostali Hondu zpátky mezi špičku," uvedl Fry v prohlášení. Button o víkendu v britské tisku kritizoval letošní monopost Hondy, který označil na "totální kraksnu" a pohrozil odchodem, pokud stáje vůz výrazně nevylepší.

Brawnovo angažování by mohl Buttona uspokojit. "Tým už odvedl skvělou práci, když si dopřál čas na to, aby kvůli naplnění svých cílů dal dohromady lidi i prvotřídní technické podklady," uvedl Brawn.

Významná personální změna se odehrála také ve Ferrari. Odcházejícího výkonného ředitele Jeana Todta nahradí na tomto postu v mistrovském týmu Stefano Domenicali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1