Rubriky:

Formule 1

Piquet: S Alonsem budeme bezproblémová dvojka

22. ledna 2008 12:02 - PRAHA

Najde Fernando Alonso po návratu do stáje Renault společnou řeč se svým novým týmovým partnerem Nelsonem Piquetem? Dvaadvacetiletý brazilský nováček elitního šampionátu se potkal se španělským jezdcem minulý týden při testech v Jerezu a je přesvědčen, že napětí, které v loňské sezóně panovalo mezi Alonsem a Lewisem Hamiltonem v týmu McLaren, nehrozí.

„Po setkání v Jerezu musím říct, že naše vztahy jsou v pohodě. Do sezóny jdeme se stejným cílem: pomoci Renaultu na bednu či ještě lépe k vítězství. A pro tento cíl je Fernando nepostradatelný. I kdybychom byli přímými konkurenty a já mohl bojovat o první příčku, stejně si nemyslím, že by se opakovala situace z loňského roku,“ uvedl syn stejnojmenného trojnásobného mistra světa F1.

Alonso přišel loni do McLarenu se dvěma tituly mistra světa, vedle nováčka Lewise Hamiltona ale nedostal pozici týmové jedničky a rovné postavení vedle britského mladíka, který navíc od začátku šampionátu zářil, neunesl. Stále silnější napětí mezi oběma jezdci vyvrcholilo při srpnové Velké ceně Maďarska, kdy Alonso při kvalifikaci zdržel Hamiltona při nájezdu do boxů a připravil jej tak o pole position, za což byl potrestán Mezinárodní automobilovou federací (FIA).

Brzy poté Alonso svůj osud v McLarenu zpečetil, když při vyšetřování špionážní aféry předal FIA důkazy o tom, že McLaren využil ukradená data o vozu Ferrari. McLaren byl poté potrestán rekordní pokutou 100 miliónů dolarů a pozice španělského pilota se stala neudržitelnou. Z kontraktu pro tým z Wokingu se vyvázal po pouhém roce a s radostí se vrátil pod křídla Flavia Briatoreho v Renaultu.

Testy ve Valencii bez vážnějších potíží 

V pondělí si dvojnásobný mistr světa poprvé vyzkoušel monopost R28, s nímž se v letošní sezóně pokusí vrátit tým Renault tam, kde jej opustil. Tedy na absolutní vrchol. Briatoreho tým po veleúspěšných sezónách 2005 a 2006 v loňském roce paběrkoval, Fin Heikki Kovalainen a Ital Giancarlo Fisichella obsadili v konečném pořadí 7., resp. 8. místo a v Poháru konstruktérů Renault nasbíral pouhých 51 bodů, tedy přesně 4x méně než vítězné Ferrari.

„První svezení s novým vozem je vždy vzrušující. Dobrou zprávou je, že jsme se nesetkali s vážnějšími potížemi a můžeme pokračovat v práci podle plánu. Nějaké drobnosti se ale samozřejmě našly. Na srovnávání s konkurencí je zatím brzy,“ odmítl Alonso hodnotit letošní vůz. Slavnostní odhalení nového monopostu proběhne 31. ledna v Paříži.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1