Rubriky:

Formule 1

Živě

Tým F1 Super Aguri zatím nemůže na okruh v Istanbulu

5. května 2008 18:26 - ISTANBUL

Necelý týden před Velkou cenou Turecka vozů formule jedna vše nasvědčuje tomu, že k pátému závodu mistrovství světa nastoupí jen deset týmů. Japonské stáji Super Aguri, jež se zmítá ve finanční krizi a jejíž další existence je v ohrožení, byl prozatím odepřen přístup do areálu okruhu v Istanbulu.

Při Velké ceně Španělska tým podpořila automobilka Honda, která mu dodává motory. Její výkonný ředitel Nick Fry už prý vedení formule informoval, že stáj v neděli nepojede. Podle zdroje agentury Reuters to však ještě nemusí být pravda. "Počkáme na zítřejší rozhodnutí," uvedl zdroj.

Tým Super Aguri měl existenční potíže už před začátkem sezóny a dokonce musel zrušit i oficiální prezentaci nového vozu. Až těsně před startem ročníku oznámil šéf stáje Aguri Suzuki dohodu s britskou společností Magma Group, která ale nakonec z obchodu vycouvala a fungování stáje je tak na vážkách.

Stáj se ve formuli 1 poprvé představila 12. března 2006 v Austrálii. Na kontě má od té doby 38 závodů a vloni zásluhou Takumy Sata získala dosud jediné čtyři body v Poháru konstruktérů.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.