Rubriky:

Formule 1

U Moskvy začala výstavba okruhu pro formuli 1

1. října 2008 19:47 - PRAHA

V ruském Volokolamsku, vzdáleném zhruba 70 km západně od Moskvy, začala ve středu výstavba nového autodromu s parametry pro formuli 1. Okruh, jenž ponese název Moscow Raceway, navrhl známý německý architekt Hermann Tilke, dokončení stavby je plánováno na rok 2010.

Na okruhu by mohl najít své místo i seriál DTM či závody mistrovství světa silničních motocyklů. „Trať je navržena podle standardů formule 1. I když to samozřejmě neznamená, že se Rusko automaticky stane pořadatelem Velké ceny,“ uvedl nedávno Hans Geist, který dohlížel na výstavbu okruhu v Bahrajnu či rekonstrukci rakouského A1-Ringu a bude dozorovat i práce u Moskvy.

Podle ruských médií se náklady na výstavbu okruhu vyšplhají na 218 miliónů dolarů (zhruba 3,8 miliardy korun). Areál s tratí v délce okolo pěti kilometrů by měl zabírat plochu 250 hektarů, tribuny u okruhu by měly pojmout na sto tisíc diváků.

Z Tilkeho dílny vyšly moderní tratě, na nichž se v současnosti prohání vozy formule 1. Společnost německého architekta je podepsána pod okruhy v Sepangu (GP Malajsie), Šákiru (GP Bahrajnu), Istanbulu (GP Turecka) a Šanghaji (GP Číny). Tilke se též spolupodílel na návrhu městských okruhů ve Valencii a Singapuru, kde se letos formule 1 představila poprvé.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1