Rubriky:

Formule 1

Podle Ecclestonea se řada stájí do příští sezóny F1 nepřihlásí

21. května 2009 12:33 - MONAKO

Formuli 1 vážně hrozí, že v příští sezóně v ní bude chybět většina stávajících účastníků. Podle promotéra seriálu Bernie Ecclestonea totiž některé týmy nepodají do uzávěrky 29. května přihlášku do nového ročníku. Můžou za to rozpory spory novým pravidlům, zejména pak zavedení omezených rozpočtů.

 

archiv

"Budeme muset ještě počkat, ale myslím, že většina stájí přihlášku nepodá," citovala ho agentura Reuters. Se zavedením omezených rozpočtů ve výši 40 miliónů liber nesouhlasí například stáje Ferrari, Toyota, Renault a oba týmy podporované Red Bullem a dokonce pohrozily odchodem ze šampionátu. Ferrari se kvůli změnám pravidel dokonce odvolalo k soudu, ten ale protest zamítl.

"Je tady velká pravděpodobnost, že do uzávěrky přihlášku nepodáme. Myslím si totiž, že našimi výhradami se nikdo nebude zabývat," řekl ředitel stáje Toyota John Howett. "A když se nic nezmění, nemůžu společnosti tento krok doporučit," dodal. "Nechceme si diktovat vlastní pravidla, ale regule musí mít odpovídat daným předpisům, což se teď neděje," uvedl.

Mezinárodní automobilová federace FIA chce volitelným omezeným rozpočtem přilákat do formule nové stáje. Týmy, které na něj přistoupí, totiž dostanou výhody v technologické oblasti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1