Rubriky:

Formule 1

Schumacher se vrátil. A při tréninku prý hned podváděl

1. srpna 2009 12:57 - MUGELO/ HAMBURK

Mezinárodní automobilová federace FIA hodlá prozkoumat podrobnosti pátečního tréninku německého pilota Michaela Schumachera, který se po třech letech vrací do formule 1. Panuje totiž podezření, že zatímco využil dva roky starý monopost, aby neporušil pravidla testování, na jeho voze byly pneumatiky, které pravidla pro testování zakazují. Upozornil na to německý deník Bild.

 

Reuters

Sedminásobný šampion začal na okruhu v Mugellu testovat dva dny po oznámení, že ve zbytku sezony nahradí vážně zraněného Felipeho Massu v kokpitu vozu Ferrari. Čtyřicetiletý Němec si u techniků vyžádal dva roky starý monopost Ferrari F2007, protože s aktuálním vozem nesmí podle současných pravidel v průběhu sezony testovat.

Na voze však byly využity pneumatiky s hladkým povrchem, které se mohou využívat až od této sezony. A právě s vybavením určeným na aktuální sezonu je testování zakázáno. Ferrari se však brání tím, že šlo o pneumatiky určené pro juniorskou sérii GP 2.

FIA však hodlá Schumacherovo testování prošetřit, což německé agentuře DPA potvrdila i mluvčí federace.

Do soutěžního vozu usedne Schumacher pravděpodobně až 21. srpna při prvním tréninku na Velkou cenu Evropy ve Valencii, která se jede v neděli 23. srpna. Ferrari však usiluje o udělení výjimky a zažádalo o povolení, aby Schumacher mohl nový vůz testovat již dříve.

K tomu ale potřebuje souhlas všech týmů. Sedm stájí sdružených do organizace FOTA naznačilo, že souhlas udělí. Otázkou však je, jak se vyjádří stáje Williams a Force India.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1