Rubriky:

Formule 1

Nečekáme od Schumachera zázraky, říká šéf Ferrari

2. srpna 2009 16:06 - MARANELLO

Šéf automobilky Ferrari Luca di Montezemolo mírní euforii kolem návratu Němce Michaela Schumachera do formule 1. Přiznal, že ani nevěřil, že sedminásobný světový šampion přijme nabídku nahradit ve zbytku sezóny zraněného Brazilce Felipeho Massu.

 

Max Rossi, Reuters

"Nečekáme od něj žádné zázraky a diváci také ne. Budou vědět, jak správně jeho výkony ocenit," řekl Montezemolo listu Welt am Sonntag. "Michaelova odvaha se vůbec nedá dostatečně vyčíslit. Nepočítal jsem s tím, že by do toho opravdu šel," prohlásil.

Schumacher se rozloučil s formulí 1 v roce 2006 jako držitel většiny rekordních zápisů včetně vítězství v 91 Velkých cenách.

Čeká se na vyjádření Williamsu a Force India

Montezemolo věří, že navzdory současným pravidlům dostane čtyřicetiletý německý pilot možnost alespoň jeden den testovat s letošním modelem Ferrari. Sedm týmů už s tím podle Welt am Sonntag souhlasilo, zbývá ještě vyjádření Williamsu a Force India. "Jsem si jistý, že naše přání bude vyslyšeno. Je to naprosto výjimečná situace," dodal prezident Ferrari.

Michael Schumacher nahradí u Ferrari zraněného Massu (vlevo)Michael Schumacher nahradí u Ferrari zraněného Massu (vlevo)foto: Reuters/Paulo Whitaker

Promotér formule 1 Bernie Ecclestone tak zdrženlivý není a věří, že Schumachera znovu uvidí na stupních vítězů. "Jsem si jistý. Je silný, opět bude vyhrávat. Není to žádný idiot. Je velmi inteligentní a nikdy nebyl nikdo tak dobře trénovaný jako on. A stejné to bude i tentokrát," řekl Ecclestone listu Bild.

Schumachera čeká ostře sledovaný comeback 23. srpna ve Valencii. Jedním z mála lidí, kteří nesdílejí všeobecné nadšení, je podle všeho druhý jezdec italské stáje Kimi Räikkönen. "Mně je jedno, kdo jezdí s druhým ferrari," řekl Gazzettě dello Sport někdejší Schumacherův soupeř, který německou legendu v roce 2007 ve Ferrari nahradil a ihned se stal mistrem světa. Loni se musel spokojit s třetím místem a v letošním šampionátu je až devátý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1