Rubriky:

Formule 1

Živě

Příjemné starosti v Red Bullu: po titulu se dál sápe Webber i Vettel

11. října 2010 12:02 - PRAHA

Málem ho odepsali. Jenže Sebastian Vettel nedělním triumfem v Suzuce jasně naznačil, že v boji o letošní titul ve formuli 1 neřekl poslední slovo. Na svého týmového kolegu Marka Webbera ztrácí tři podniky před koncem sezóny - stejně jako Fernando Alonso z Ferrari - 14 bodů. Ideálnější by bylo mít před rozhodujícími boji jasnou jedničku. Jak ale zní ze stáje Red Bull: toto jsou luxusní starosti.

 

Toru Hanaj, Reuters

Mladík Vettel byl před sezónou považovaný za hlavního kandidáta na titul, stabilnější výkony čtyřiatřicetiletého Webbera ale vynesly do čela seriálu australského jezdce. A přetahovaná mezi oběma kohouty přinesla řadu kontroverzních situací, stačí připomenout vzájemnou kolizi při Velké ceně Turecka. Lze proto očekávat, že napětí směrem k finále sezóny opět naroste.

V Red Bullu to - alespoň navenek - jako problém nevidí. „Máme to štěstí, že máme v týmu dva vyrovnané a silné jezdce. Samozřejmě, že to občas přináší vzájemné strkanice. To jsou ale luxusní starosti. Převládá nadšení, že máme takové piloty,“ odmítl šéf stáje Chrisrian Horner, že by měl z nastalé situace těžkou hlavou.

Nikdy neztratil víru 

V dané situaci může Horner jen těžko určit týmovou jedničku. „Oba bojují o nejcennější trofej motorsportu a pro tým to samozřejmě znamená mnohem větší tlak. Snažíme se oběma dát to nejlepší a oběma rovným dílem. Mark v Japonsku pojistil své vedení, Sebastian se díky vítězství vrátil do hry. Oba mají dál rovnocenné pozice,“ potvrdil Horner.

Vettel se dokázal v Suzuce vyrovnat s faktem, že se kvůli silnému dešti odložená kvalifikace jela jen pár hodin před závodem. A s kamennou tváří ostříleného samuraje ovládl obě fáze nedělního programu. „Jednou ze Sebastienových silných stránek je obrovská sebedůvěra. I přes nepříznivé momenty v průběhu sezóny si nikdy nepřipustil, že by vypadl z boje o titul,“ poukázal Horner.

Do konce sezóny zbývají tři závody, ve hře je 75 bodů. Pět jezdců stále může myslet na titul, i když posledního z elitní skupiny, obhájce loňského prvenství Jensona Buttona dělí od Webbera jednatřicet bodů. Už za dva týdny bude možná jasněji: formuli 1 čeká premiéra na korejském okruhu KIC. Po dvoutýdenní pauze se kolotoč F1 roztočí v brazilském Interlagosu a ´poté šampionát vyvrcholí 14. listopadu v Abú Dhabi.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.