Rubriky:

Formule 1

Čtyřminutový výpadek připravil Jihočechy o naději

5. března 2003 20:14 - PRAHA

Jen třináct minut hráli hosté zodpovědně to, co si předsevzali, pak ovšem během necelých čtyř minut darovali trestuhodnou nedisciplinovaností Spartě vedení v sérii.

 

Novinky s použitím ČTK

Mistra na začátku svazovala nervozita, nikdo se nikam nehrnul a ubohá návštěva byla naladěna, podobně jako v základní části, na komorní notu. Jenže exsparťan Slavík stupidně poslal svůj tým do dvojnásobného oslabení a důrazný Šimíček bleskově, už po 9 vteřinách, došťouchal kotouč za Hudáčka.

Po dvou minutách se kuriózně v krkolomném pádu trefil Šrek a když Ujčík proměnil sólo, byla na jihočeské lavici nálada jako na pohřbu. Z devíti střel dostali tři branky... "Ten výpadek nás stál celý zápas. Jinak jsme ale hráli dobře," pravil kouč poražených Jaroslav Pouzar.

Mdlý Martincův útok

Trenér Hadamczik ve druhém dějství nasadil do hry i Martincovu řadu a čekalo se, co že se bude dít. Budějovičtí bez velkého elánu bruslili, do první velké šance se dostali až přesně v polovině a ta se zdála být vrcholem zmaru. Bartoš ve skvělé pozici tak dlouho váhal, až se dostal za branku.

Naděje jim svitla až vinou zaváhání gólmana Břízy. Ten procedil bombu S. Procházky bezmála od půlky, puk mu zůstal za betony a videorozhodčí Michálkovu dorážku posvětil.

Sparta ovšem znovu stáhla z ledu čtvrtou řadu a kontaktní branku si dát nenechala, v urputném závěrečném dějství protivníka nepustila do vyložené šance, byť měl Bříza 14 zákroků oproti 5 Hudáčkovým. "Martincův útok mě zklamal. Chyběla jim agresivita bruslení, byli mdlí," kroutil hlavou Hadamczik.

SPARTA vs BUDĚJOVICE 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
1. třetina
2. Budějovice Michálek (2 min. - faul loktem)
8. Budějovice Slavík (2 min. - hrubost)
8. Sparta Kratěna (2 min. - hrubost)
13. Budějovice Jasečko (2 min. - držení)
14. Budějovice Slavík (2 min. - krosček)
14. Sparta Šimíček (Nedvěd) 1:0
16. Sparta Šrek (Šimíček) 2:0
18. Sparta Ujčík (Havelka) 3:0
2. třetina
35. Budějovice Barinka (2 min. - podražení)
37. Budějovice Michálek (S. Procházka) 3:1
3. třetina
43. Budějovice Míka (2 min. - hrubost)
43. Sparta Nedvěd (2+2 min. - hrubost)
44. Budějovice Štraub (2 min. - krosček)
59. Budějovice Power-play

Ostatní statistiky
3 Vyloučení 7
1 Využití 0
0 V oslabení 0
1 Stav série 0
Rozhodčí: Rejthar, Homola - Pešek, Křivský. Diváci: 4166.

Sestavy
Sparta
Bříza - Nedvěd, Srdínko, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Ujčík, Šimíček, Havelka - od 20. navíc P. Martinec, od 23. navíc Zelenka a Kubinčák.
Budějovice
Hudáček - Jindra, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka - Míka, Turek, Bartoš - Štrba, Štraub, Rob - Šimánek, Michálek, S. Procházka.

Další utkání
Pardubice vs Znojmo 2:1
Slavia vs Vsetín 2:0
Třinec vs Vítkovice 3:2

Novinky

Zrušit