Rubriky:

Formule 1

Španělka De Villotaová se vážně zranila při testech formule 1

3. července 2012 13:13 - Duxford

Testovací jezdkyně ve formuli 1 María de Villotaová se vážně zranila při dnešní těžké havárii na letišti v britském Duxfordu. Dvaatřicetiletá členka ruské stáje Marussia narazila na rovince do zaparkovaného kamiónu, používaného pro přepravu týmového monopostu, a utrpěla zranění hlavy a obličeje. Podle posledních informací je ve stabilizovaném stavu a její život není v ohrožení.

 

Rob Griffith, ČTK/AP

Dcera někdejšího pilota F1 Emilia de Villoty si odbyla premiéru v monopostu královské třídy loni v srpnu díky nabídce Renaultu. Letos na jaře ji angažovala Marussia. Dnes usedla za volant monopostu MR-01 vůbec poprvé a testovací jízdy nezvládla.

Když se vracela po zaváděcím kole do boxů, náhle zrychlila a v rychlosti kolem 50 km/hod nabourala do nákladního automobilu. Podle svědků Španělka zablokovala zadní kola a ztratila nad vozem kontrolu. Záchranáři ji ihned převezli do nemocnice.

De Villotaová má zkušenosti například ze španělské formule 3 a také ze seriálu Superleague Formula, kde hájila v roce 2009 barvy Atlétika Madrid. "Maria je při vědomí a má maximální lékařskou péči," uvedla v tiskovém prohlášení stáj Marussia.

Ta vstoupila do formule 1 před třemi lety pod názvem Virgin a v seriálu mistrovství světa zatím nezískala jediný bod. Letos za ni závodí zkušený Němec Timo Glock a francouzský mladík Charles Pic.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1