Rubriky:

Formule 1

F1 v problémech. Není to rakovina, jen migréna, tvrdí Todt

26. června 2015 11:47 - Praha

Formule 1 nemá na růžích ustláno. Malé stáje si stěžují, velké stáje si stěžují a fanoušci nejen že ubývají v ochozech autodromů, ale odvracejí se i od televize. Potřebuje prestižní seriál zásadní změnu? Podle šéfa Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta to není na pořadu dne.

 

Regis Duvignau, Reuters

Monoposty F1 po loňské revoluci pohánějí už druhý rok turbomotory o objemu 1,6 litru, které jsou ale věčným trnem v oku velkých hráčů v paddocku. Outsideři startovního pole zase dokola lamentují nad neúměrnými náklady na fungování v šampionátu a malými příjmy z komerčních práv. A fanoušci hudrují nad tím, že se při závodech neděje nic extra zajímavého, což se projevuje nejen v poklesu prodaných vstupenek, ale i na „koláčích" televizní sledovanosti.

Selský rozum napovídá, že s formulí 1 není všechno v pořádku. Podle Todta ale není důvod k panice a problémy jsou zveličené. „Formule 1 nepotřebuje velké změny. Nemyslím si, že bojujeme s rakovinou. Trápí nás bolest hlavy. Tudíž potřebujeme něco na migrénu. A jsme na cestě k tomu, abychom se jí zbavili," použil medicínský příměr bývalý šéf stáje Ferrari.

A stížnosti stájí? Podle Todta se týmy podpisem smlouvy zavázaly dodržovat pravidla a měly by se podle toho chovat. „Tohle mě trápí. Proč stáje podepisovaly smlouvy? Pravidla jsou pravidla," poznamenal francouzský činovník.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1