Dán Pedersen je mistrem světa na ploché dráze

KRŠKO

Dánský plochodrážník Nicki Pedersen se už před posledním závodem Grand Prix stal mistrem světa. Druhý titul v kariéře si zajistil sobotním suverénním vítězstvím v desátém podniku šampionátu ve slovinském Kršku, kde si připsal 23 bodů a v čele průběžné klasifikace má nedostižný náskok 45 bodů.

Dánský mistr světa z roku 2003 dnes jen v jedné ze sedmi jízd nedojel na prvním místě. Zakolísal ve druhé rozjížďce, ve které obsadil druhé místo, když ho překonal druhý muž průběžného pořadí Australan Leigh Adams. Ten později vypadl v semifinále a celkově obsadil v Kršku sedmou příčku.

Druhé místo ve Slovinsku obsadil Brit Scott Nicholls, třetí byl Rune Holta z Polska.

Poslední závod šampionátu je na programu 13. října v německém Gelsenkirchenu.

Výsledky:
1. Pedersen (Dán.) 23 bodů, 2. Nicholls (Brit.) 16, 3. Holta (Pol.) 16, 4. Crump (Austr.) 14.
Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů):
1. Pedersen 187 bodů, 2. Adams 142, 3. Crump (oba Austr.) 109, 5. Gollob (Pol.) 101, 4. Andersen (Dán.) 98, 6. Hancock (USA) 90, ...26. Tomíček 4, 27. Franc (oba ČR) 3.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.