Motokrosař Coppins vyhrál v Bulharsku jedenáctou GP

SAVLJEVO

Po prvním plnohodnotném závodě mistrovství světa v motokrosu se ujal vedení v šampionátu královské třídy MX1 Belgičan Ken de Dycker na suzuki. V Grand Prix Bulharska v Sevljevu vyhrál první rozjížďku a ve druhé byl osmý. V součtu s jedinou odjetou jízdou v předchozí deštěm poznamenané GP Itálie má obhájce bronzu jednobodový náskok před Novozélanďanem Joshuou Coppinsem na yamaze. Ten v Bulharsku díky dvěma druhým místům vyhrál už svoji jedenáctou GP.

Slabší kubaturu MX2 v Sevljevu zcela ovládli francouzští jezdci, kteří v obou jízdách obsadili první čtyři pozice. Grand Prix vyhrál poprvé v kariéře Marvin Musquin s hondou díky prvnímu a třetímu místu, celkově je lepší jen krajan Gautier Paulin na kawasaki, který po triumfu v italském bahně dnes dojel dvakrát druhý. Čeští jezdci Petr Smitka na KTM a Martin Michek s tovární TM opět nebodovali.

MS pokračuje za týden Grand Prix Turecka v Istanbulu.

GP Bulharska, 2. závod MS v motokrosu ve třídách MX1 a MX2 v Sevljevu:
MX1:
1. jízda: 1. De Dycker (Belg./Suzuki) 39:32,380, 2. Coppins (N. Zél./Yamaha) -1,654, 3. Nagl (Něm./KTM) -3,134.
2. jízda: 1. Barragan (Šp./KTM) 39:49,118, 2. Coppins -3,716, 3. Philippaerts (It./Yamaha) -4,672.
GP celkově: 1. Coppins 44, 2. Barragan 43, 3. De Dycker 38.
Pořadí MS (po 2 z 15 závodů): 1. De Dycker 60, 2. Coppin 59, 3. T. Leok (Est./KTM) 55.
MX2:
1. jízda: 1. Musquin (Fr./Honda) 40:17,207, 2. Paulin (Fr./Kawasaki) -5,163, 3. Aubin (Fr./Yamaha) -17,238, ...22. Michek (ČR/TM) -1:50,367, Smitka (ČR/KTM) nedokončil.
2. jízda: 1. Frossard (Fr./Kawasaki) 40:29,542, 2. Paulin -4,365, 3. Musquin -18,956, ...24. Michek, 25. Smitka oba -1 kolo.
GP celkově: 1. Musquin 45, 2. Paulin 44, 3. Boog (Fr./Suzuki) 36.
Pořadí MS (po 2 z 15 závodů): 1. Paulin 69, 2. Musquin 65, 3. Guarneri (It./Yamaha) 50.