Rubriky:

Motocykly

Rossi je ohledně prvního testu v Sepangu optimistou

30. listopadu 2010 16:55 - ŘÍM

Italský motocyklový jezdec Valentino Rossi v polovině listopadu podstoupil dlouho plánovanou operaci pravého ramene, při níž se zjistilo, že rozsah poškození je mnohem vážnější, než se původně předpokládalo. Od operace uběhly dva týdny, Ital optimisticky věří, že stihne první test roku 2011 v malajském Sepangu.

 

Igor Šefr, ČTK

Nikdo si dlouho netroufal říci, zda bude Rossi začátkem února v plné kondici nebo dokonce, zda do Sepangu vůbec odjede. Tým operatérů sice tvrdil, že se pokusí Rossiho léčbu urychlit, ale stále platí, že při takovém druhu zranění je pooperační doba léčby minimálně devadesát dní.

V těchto dnech Rossimu odstranili stehy a Ital je připraven začít v rámci možností posilovat vše mimo operovaného ramene. „Nyní podstupuji rehabilitaci ramene a situace se zlepšuje,“ uvedl Rossi na svých internetových stránkách. „Jsou to dva týdny od operace a doktor Porcellini mi už odstranili stehy. Můžu se teď vrátit do tělocvičny, abych trénoval přinejmenším ostatní části těla a pokračoval v práci s ramenem, i když je to jen pasivní rehabilitace, abychom zajistili, že neztratím ohebnost.“

„Za dva týdny už zahájím aktivní cvičení v bazénu a tělocvičně, abych byl připravený na třídenní test začátkem února. Budeme muset sebou hodit, jak rychle to jen půjde, ale doufám, že budu v dobré kondici pro první test roku 2011 s Ducati v Sepangu,“ řekl Valentino Rossi.

Podrobné zpravodajství z MotoGP najdete na www.motogpsports.cz.

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly