Rubriky:

Motocykly

Pešek se vrátí do MS, osedlá supersport

21. listopadu 2011 10:54 - PRAHA

Příjemný dárek k 26. narozeninám dostal Lukáš Pešek. Český motocyklový závodník se dohodl na angažmá s pražským týmem Pro Race a v příští sezóně se vrátí do seriálu mistrovství světa. Se strojem Honda bude jezdit šampionát supersport, který je součástí MS superbiků.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Dohodu potvrdil manažer týmu Jiří Hanyk. „Je to super, už se všichni moc těšíme. S Lukášem jsme již dříve spolupracovali a vždy to bylo perfektní. Lukáš je velký profesionál a všichni uděláme maximum, abychom zažili co nejlepší sezónu,“ uvedl. "Vzhledem k tomu, že jsme byli Hondou potvrzeni jako tým s oficiální podporou, máme velkou šanci připravit Lukášovi nejlepší možný materiál," doplnil technický ředitel stáje Miloš Čihák, který s Peškem již delší dobu úzce spolupracoval.

V úterý šestadvacetiletý Pešek hned v pondělí odcestoval se svým novým týmem do Španělska k pětidennímu testování. „Dva dny budeme v Aragonu a tři v Cartageně,“ poznamenal Hanyk.

Těší se jako malý kluk

Pešek získal angažmá v MS po roční pauze, v níž jezdil španělský šampionát Moto2 a německý seriál IDM v kategorii supersport. Předtím pražský rodák jezdil od roku 2003 osm sezón MS silničních motocyklů, po úspěšných letech ve třídě do 125 ccm ale přestoupil v roce 2008 do dvěstěpadesátek, kde začal s polotovárním strojem výsledkově uvadat.

V roce 2010 naskočil v italském týmu Matteoni Racing do nové kategorie Moto2, ani v ní se ale neprosadil a po neshodách tým předčasně opustil. Loni na podzim byl blízko dohodě s katarským týmem QMMF, z angažmá ale na poslední chvíli sešlo a Peškovi se již místo ve startovním roštu na letošní rok sehnat nepodařilo.

"Z dohody mám velikou radost. Za dva roky ježdění na čtyřtaktu jsem přišel na chuť jezdit s tímto motocyklem a dost se toho naučil. Je samozřejmé, že se potřebuji dále zdokonalovat a to mezi top jezdci v seriálu MS půjde rychleji. Těším se jak malej kluk," komentoval potvrzení svého nového působiště Pešek.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly