Rubriky:

Motocykly

Rossi údajně opustí Ducati a vrátí se k Yamaze

9. srpna 2012 13:08 - Řím

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi údajně po dvou neúspěšných letech opustí tým Ducati a vrátí se k Yamaze. Podle italského listu Gazzetta dello Sport si jeden z nejúspěšnějších motocyklových závodníků všech dob vezme s sebou i australského mechanika Jeremyho Burgesse.

 

www.ducati.com

Rossiho smlouva u Ducati vyprší na konci sezóny. V Itálii vysněné spojení italské hvězdy s italskou značkou zatím nepřineslo prakticky žádné úspěchy. Z dosavadních 26 závodů nevyhrál Rossi ani jeden a pouze dvakrát se dostal na stupně vítězů. U Yamahy, jejíž barvy hájil v letech 2004-2010, byl čtyřikrát mistrem světa.

Rossi už před několika dny jednání s Yamahou přiznal, chce ale zároveň počkat, jaká bude budoucnost Ducati po plánovaném převzetí koncernem Audi. "Musíme zjistit, jakou bude mít Audi motivaci a kolik budou chtít investovat do motorsportu," uvedl třiatřicetiletý rodák z Urbina, jehož současný tým je zatím úzce svázaný s Ferrari.

"Zatím to bylo všechno hodně frustrující. Také Ferrari špatně zahájilo sezonu (formule 1), ale pak se zlepšilo. U nás se neděje nic," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly