Rubriky:

Ostatní

Engeho čeká převoz, operován bude v pátek

4. dubna 2007 14:54 - ST. PETERSBURG/PRAHA

Tomáše Engeho čeká v zámoří další čtyřiadvacetihodinovka. Zraněný automobilový závodník absolvuje ze středy na čtvrtek převoz ze St. Petersburgu do Indianapolisu, kde v pátek podstoupí pod vedením ortopedického specialisty Terryho Trammella operaci levého lokte, který si roztříštil při víkendovém závodu zámořské série American Le Mans Series na Floridě.

Cestu z Floridy do státu Indiana Enge absolvuje po zemi, protože do letadla jej nepustila poraněná plíce. Po dvou tisících kilometrech a plánovaných čtyřiadvaceti hodinách jízdy ve voze poskytnutém majitelem Engeho stáje Michaelem Petersonem podstoupí liberecký rodák vyšetření u doktora Trammella, který už má k dispozici rentgenové snímky zraněného pilota. Po operaci zůstane Enge v Indianapolisu i po nezbytnou dobu rehabilitace.

„Se zdravotním centrem v Indianapolisu a doktorem Trammellem již spolupracujeme. Operaci podstoupím tam,  protože chci být na nejlepším místě a v rukou nejlepších lidí. Oni závodníky znají. Dnes odjíždím ze St. Petersburgu a jsem připraven udělat další krok k tomu,  abych zase seděl v autě. Sice mě stále všechno docela bolí, ale doufám, že operace dobře dopadne a budu na trati co nejdříve to bude možné,“ uvedl na svých internetových stránkách Enge.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní