Rubriky:

Rallye

Vyrovnaný úvod Akropolis rallye vyhrál Grönholm, Kopecký desátý

1. června 2007 18:01 - ATÉNY

Vedoucí muž mistrovství světa Marcus Grönholm vyhrál první etapu Akropolis rallye v Řecku. Finský pilot za volantem Fordu se ujal vedení až v předposledním ze sedmi testů a v mimořádně vyrovnaném pořadí je za ním v jedenáctisekundovém odstupu seřazeno pět pronásledovatelů. Jan Kopecký se Škodou Fabia WRC je desátý, Martin Prokop s mitsubishi osmnáctý.

Grönholmovými největšími soupeři byli piloti Subaru, jimž vyšel nejlépe vstup do soutěže. Až v závěru přišel o vedení Australan Chris Atkinson, který nyní na třetím místě ztrácí devět sekund, jen o sedm desetin sekundy rychlejší je jeho týmový kolega Petter Solberg z Norska. Čtvrté místo patří mistru světa Sébastienu Loebovi v citroënu, kterého od medailové pozice dělí rovněž jen desetiny.

Podobně nepatrný je i odstup jeho pronásledovatelů Fina Mikky Hirvonena s fordem, vítěze čtvrteční divácké supererzety, a Loebova španělského týmového kolegy Daniela Sordó. Teprve potom následuje výraznější mezera 35 sekund. Kopecký se v průběhu dne propracovával kupředu z patnácté pozice, zajížděl časy kolem desátého místa a do druhé etapy vyrazí s mankem přes dvě a půl minuty.

Rallye Akropolis - po 1. etapě:
1. Grönholm (Fin./Ford) 1:19:16,0, 2. P. Solberg (Nor./Subaru) -8,3, 3. Atkinson (Austr./Subaru) -9,0, 4. Loeb (Fr./Citroën) -9,7, 5. Hirvonen (Fin./Ford) -10,3, 6. Sordó (Šp./Citroën) -10,7, ...10. Kopecký (ČR/Škoda) -2:36,6, 18. Prokop (ČR/Mitsubishi) -7:12,5.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye