Prokop v Argentině otočil auto na střechu, po první etapě je osmý

Carlos Paz

Český jezdec Martin Prokop na závěr první etapy Argentinské rallye havaroval. V posledním měřeném úseku dnešního programu skončil se svým fordem na střeše, ale téměř 52 kilometrů dlouhý test dokončil. Ztratil v něm bezmála dvě a půl minuty na prvního Francouze Sébastiena Ogiera, který pátý díl mistrovství světa vede.

Sebastien Loeb během Argentinské rallye 2013

"Šli jsme v jedné zatáčce přes střechu. Zůstali jsme na střeše, diváci nás po nějaké chvíli dali na kola, ale auto je hodně zničený. Uvidíme," uvedl Prokop po nehodě v páté erzetě, v níž dojel devátý. Celkově mu patří osmé místo, za lídrem mistrovství světa a vítězem předchozích tří letošních soutěží Ogierem zaostává o 6:41,4 minuty.

Francouz s továrním volkswagenem vyhrál čtyři z dosavadních pěti testů a má náskok 16,3 sekundy na krajana Sébastiena Loeba. Devítinásobný mistr světa startuje v rallyeovém MS teprve potřetí v sezoně. V Argentině se snaží Loeb vyhrát už poosmé. Třetí je zatím Fin Mikko Hirvonen s dalším citroënem, který ovládl třetí rychlostní zkoušku. Na Ogiera ztrácí 18 sekund.

Argentinská rallye, pátý závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě: